birgün

11° PARÇALI BULUTLU

AKM'nin ana opera salonuna 7 yıl süreyle Türk Telekom’un adı verildi

Atatürk Kültür Merkezi'nin simgesi kırmızı kürenin bulunduğu ana opera salonuna, yapılacak bağış nedeniyle 7 yıl süreyle Türk Telekom’un adı verildi.

GÜNCEL 15.11.2021 14:47
AKM'nin ana opera salonuna 7 yıl süreyle Türk Telekom’un adı verildi
Abone Ol google-news

Atatürk Kültür Merkezi'nin ana destekçisi olan Türk Telekom, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağış ve destek sözleşmesi imzaladı. Kültür ve Turizm Bakan Mehmet Nuri Ersoy, imzaladıkları sözleşmeyle Türk Telekom'un 2 bin 40 kişi kapasiteli opera binasının ismine sponsor olduğunu söyledi.

Sözleşme kapsamında AKM'nin simgesi kırmızı kürenin bulunduğu 2 bin 40 kişilik ana opera salonuna 7 yıl süreyle Türk Telekom’un adı verildi. Bakan Ersoy, Türk Telekom ile imzalanan sözleşme uyarınca AKM’ye hem teknolojik destek hem de her yıl 45 milyon TL ayni bağış ve ihale kapsamında 15 milyon TL nakit destek sağlanacağını söyledi.

AKM'de düzenlenen imza töreninde konuşan Ersoy, "Bu noktadan itibaren AKM'nin simgesi olan bu sanat mekânı Türk Telekom Opera Salonu olarak adlandırılacaktır" dedi.

"Bakanlık olarak teknolojiyi son derece önemsiyor görev sorumluluklarımız dahilinde sunduğumuz, ürettiğimiz bütün hizmetlerde en son teknolojik altyapı ve uygulamaları kullanmaya özen gösteriyoruz" diyen Ersoy, "Bakanlığımız hemen her alanda ihtiyacı tümüyle karşılayacak en iyi teknolojik çözümleri tercih etmektedir" ifadelerini kullandı.

Ersoy sözlerine şöyle devam etti:

"AKM 475 KAMERA İLE KESİNTİSİZ OLARAK İZLENİYOR"

"AKM aydınlatma sistemleri ile kontrol edilebilmekte ve izlenebilmektedir. Yerleşkelerin her yerinde iklimlendirme sistemleri mekanik otomasyon sistemleriyle kontrol edilmektedir. Bu kültür sanat kompleksi yüksek teknolojide 475 kamera ile kesintisiz olarak izlenmektedir. AKM bina içi kapıları kartlı geçiş sistemleriyle kontrol edilmekte. Kişiye özel kartlarla tüm mekânda kontrollü geçişler sağlanmaktadır. Acil anons ve seslendirme sistemleri sayesinde de bina geneli güvenlik ve uyarı sistemleri 7/24 aktif olarak çalışmaktadır. Yine AKM 4 bin 60 yangın algılama ve kontrol sistemiyle koruma altına alınmıştır. Olası durumunda yayılma hızına göre farklı senaryolarda tüm bina sistemleri, entegrasyonu harekete geçecektir. Opera ve tiyatro salonları, aydınlatma seyircilerin rahatlığı düşünülerek hazırlanmıştır. Tek bir merkezden mobil cihazlardan ve tabletlerden sistemden uzaktan kontrol edilebilmektedir.

"SÖZLEŞMEYLE AKM’YE ÖNEMLİ KATKIDA BULUNULMUŞTUR"

Türk Telekom'un bu sözleşme kapsamında vereceği desteğin AKM'de hem bu teknolojik ve kurumsal kalitenin devamlılığında hem de uluslararası standartlarda oluşturduğumuz özgün yönetim anlayışımız noktasında önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Türk Telekom ile atılan bu imzalarla AKM’ye hem teknolojik destek hem de her yıl 45 milyon TL ayni bağış ve ihale kapsamında 15 milyon TL nakit destek sağlanacak. Bu destek her yıl TÜFE oranında artarak devam edecek.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol