birgün

24° AÇIK

AKP'den SADAT'a 'moral' ziyareti

AKP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kapısına dayandığı ve "Burası paramiliter bir kuruluştur. Burası terörist yetiştiren bir kurumdur" dediği SADAT'a ziyarette bulundu. Başkanlık, SADAT'tan "ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil eden güzide kuruluşumuz" diye bahsetti.

SİYASET 17.05.2022 09:57
AKP'den SADAT'a 'moral' ziyareti
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kapısına dayandığı ve 'Burası terörist yetiştiren bir kurumdur" dediği SADAT gündemdeki yerini koruyor.

AKP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı, SADAT'a ziyarette bulundu.

Başkanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, SADAT'tan "Ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil eden güzide kuruluşumuz" diye bahsedildi.

Yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "İlçe Başkanımız @mustafagunydin, Ana muhalefet partisi liderinin baskın yapmaya kalktığı, Bölgemizde faaliyet gösteren, Milli ve Manevi değerlere önem vererek Savunma Sanayii alanında Ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil eden güzide kuruluşumuz SADAT’ımızı ziyaret etti."

NE OLMUŞTU?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde beraberindeki CHP'li milletvekilleri ile birlikte SADAT'ın kapısına dayanmıştı.

CHP Lideri burada yaptığı açıklamada, şunları söylemişti:

"Seçim güvenliği önemlidir. Önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Daha düne kadar Erdoğan'ın danışmalığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi de var... Burası terörist yetiştiren bir kurumdur.

SADAT gibi kuruluşlar, kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliği sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burasıdır ve Saray'dır. Bunu bütün Türkiye'ye ve halkımıza açık ve net ifade ediyorum."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol