AKP'den sanatçılara suçlama: Onların sahipleri var

21.10.2019 13:23 GÜNCEL

Yandaş bir kanalda programa çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Barış Pınarı Harekâtı’na destek açıklaması yapmayan sanatçılar hakkında açıklamalarda bulundu.

Mahir Ünal programda sözünü ettiği sanatçıların izin almadan konuşamadığını ileri sürerek, “Gerçek sanatçıları tenzih ediyorum ama o dizi oyuncuları, bazı komedyenler bunların hiç birisi izin almadan konuşamazlar ve konuşanları da linç ederler. Ayrıca kendi mahallelerinde de yerli ve milli refleks gösterenleri banal, taşralı ve basit olarak tanımlarlar” dedi.

ONLARIN SAHİPLERİ VARDIR

Barış Pınarı Harekâtı’na destek vermeyen bazı sanatçıların sahipleri olduğunu ileri süren Ünal sözlerine şöyle devam etti; “Onlar hiçbir konuda tepki gösteremezler. Ben bu ülkede Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığım için onların iç ilişkilerini, onları kimlerin susturup kimlerin konuşturduğunu bilen birisi olarak konuşuyorum. Bunlar teröre terör diyemezler. PKK’ya PKK diyemezler. YPG’ye YPG diyemezler çünkü onların efendileri ne söylerlerse onu yaparlar. Eğer faşizm arıyorlarsa işte faşizm tam da budur.”

Ünal, sanatçıların şöhretleri ve itibarları üzerinden rehin alınan kurbanlar olduğunu ve bu yüzden o sanatçıları suçlamadığını söyleyerek sözlerini tamamladı.