birgün

22° AÇIK

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ: İnternet gazeteciliği için çalışma yürütüyoruz

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, internet gazeteciliği ve siteleri hakkında çalışma yürüttüklerini ifade ederek, bu konuda ‘yeni bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu’ söyledi.

GÜNCEL 30.09.2021 15:59
AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ: İnternet gazeteciliği için çalışma yürütüyoruz
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, bir dizi programlara katılmak üzere Samsun’a geldi.

Samsun’da 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret eden Hamza Dağ, burada son günlerde gündemde olan internet siteleri düzenlemesi ve uydu ücretleri ile alakalı açıklamalarda bulundu.

İHA’nın aktardığına göre, yeni düzenlemeler için çalışmaların devam ettiğini dile getiren Hamza Dağ, “Siteler ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Henüz ete kemiğe bürünmüş değil ama çalışmaya bu anlamda başlanmış olması ve değişik mecralardan bu konu hakkında görevi olanlardan bilgileri aldık. Bir çerçeve içinde burada devam ediyoruz. Çünkü bu konu bir düzenlemeye ihtiyaç olan konu” dedi.

Dağ, “Türkiye’nin her ilinden bununla alakalı talep ve isteklerin geldiğini” öne sürerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu istekler doğrultusunda bir düzenlemeye gidilmesi gerektiğini biz de düşünüyoruz. Bir şekilde bu alanda teknik imkanlar elverdiği sürece bu mecrada çalışanların da diğer mecralarda çalışanlarla aynı hak ve yetkilerde olması, aynı gelir durumunu elde etmesi ve aynı hükümlülüklerin de bulunması önemi olacaktır. STK’lerden da yapmış olduğu çalışmaların ve istemiş oldukları çerçevenin bize iletilmesini, meclise iletilmesini, diğer kurumlara iletilmesini ifade ettik. Onlardan gelenler ve bizim kendi çalışmalarımızla inşallah önce bir komisyonda değerlendirmesini yapıyoruz. Daha sonra kabinedeki ilgili bakanlar ile görüşecek. Sonra da Meclis’te diğer gruplarla görüşülecek. Ondan sonra da Meclis’e intikalini sağlayacağız. Şu anda bu konuyla alakalı somut adım atmış durumdayız. Bir şekilde adımlara devam ediyoruz. Çalışmalar mecliste yürüyor. Biz de tanıtım ve medya başkanlığı olarak bu çalışmalara destek veriyoruz. Herkesin istediği dört dörtlük bir şeyi çıkartmak arzuluyoruz.”

“YEREL TELEVİZYONLARIN UYDU ÜCRETLERİ KONUSUNDA TALEP GELİYOR”

Uydu ücretleri konusuna da açıklık getiren Dağ, şunları söyledi:

“Yerel televizyonlar ile ilgili uydu ücretleri konusu bize gelen taleplerden birisi. Uydu ücretleri ile alakalı da şu anda RTÜK bir çerçeve içinde TÜRKSAT’a o çerçeveyi göndermiş vaziyette. TÜRKSAT ile yaptığımız görüşmeler ve konuşmalar sonrasında o çerçeve boyutunda karar vermesini bekliyoruz. Bunu da takip ediyoruz. Bizim için siyaset ve siyasette olanlar açısından medya zaten yapmış olduğumuz işlerin tanıtım anlamında önemli bir mecra olarak bulunuyor. Biz de medya ile ilişkilerimizi bu anlamda karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde kurmaya devam ediyoruz.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol