birgün

6° AZ BULUTLU

GÜNCEL 23.09.2019 13:58

AKP, Gül ile Pelikancılar arasındaki kavgada CHP'yi suçladı

AKP, Gül ile Pelikancılar arasındaki kavgada CHP'yi suçladı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Pelikancılar arasındaki tartışmaya ilişkin AKP'den açıklama geldi. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, tartışmaya ilişkin CHP'yi suçlayarak, "Bu tartışmaları ortaya atan daha CHP ile ortak hareket eden yazarlardır. Dolayısıyla bu tartışmaları ortaya atan CHP’ye yakın medya organları ve belli yazarlardır" dedi.

AKP içindeki Abdulhamit Gül ile Pelikancılar arasındaki tartışmaya ilişkin AKP'li Mehmet Muş açıklama yaptı. "Abdulhamit Gül bizim Adalet Bakanımız" diyen Muş, "Hükümet ile uyumlu bir bakanımız. Büyük bir özveri ile hareket etmektedir. Pek çok tartışma yapılıyor. Fakat bu tartışmaları ortaya atan daha CHP ile ortak hareket eden yazarlardır. Dolayısıyla bu tartışmaları ortaya atan CHP’ye yakın medya organları ve belli yazarlardır" ifadelerini kullandı.

Muş, "Abdulhamit beyin konuşmalarını farklı mecralara çeken bakanın kendisi değildir" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Albayrakların sahibi olduğu Sabah gazetesinin yazarı Dilek Güngör, bir köşe yazısında yargıda tuhaf işler olduğunu savunarak bazı FETÖ’cülerin yargıda yeniden kritik noktalara getirildiğini iddia etmişti. Güngör, FETÖ ile etkin mücadele eden hakim ve savcıların etkisizleştirildiğini söyleyerek, “Onların yerine telefonunda ByLock çıkanlar, sahte tanıklar üzerinden KOM Başkanlığı'nın illere yolladığı ByLock listelerinden isimlerini sildirenler, darbeci akrabaları olanlar vb. getirildi” ifadelerini kullanmıştı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, yaptığı açıklamada isim vermeden Sabah yazarı Dilek Güngör’e sert bir tonda yanıt vermişti. Gül, "Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye, asil şerefli Türk yargısına saldırmaya kalkmasın" diye konuşmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız