birgün

19° AÇIK

AKP il başkanından ekonomi yorumu: Korkmayın, Allah bizimle beraberdir

AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Türk Lirası'ndaki tarihi değer kaybına ve ekonomideki krize ilişkin, "Korkmayın, üzülmeyin, yese kapılmayın. Allah bizimledir. Bu ülke 19 yıldır Recep Tayyip Erdoğan’ın yönettiği bir ülkedir. Evet, 19 senedir bize bolluğu veren devletimize 1 sene darlandım diye yüz çevirecek, küsecek, kırılacak değiliz. Ben şahsım adına nankör olmaktan Allah’a sığınırım" ifadelerini kullandı.

SİYASET 20.12.2021 14:39
AKP il başkanından ekonomi yorumu: Korkmayın, Allah bizimle beraberdir
Abone Ol google-news

AKP'de 2023 seçimlerine teşkilatı hazırlamak için başlatılan “Teşkilat Akademisi” programlarının Afyon ayağında konuşan AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Türk Lirası'nın döviz kurları karşısında erimesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre, AKP teşkilatları olarak her türlü zorluğa hazır olduklarını savunan Uluçay, “Türkiye ekonomisinin bugün ekonomide çok çetin bir yola girmiş bulunuyoruz. Bu yolda tek gayemiz; yıllar önce üzerimize giydirilen bu deli gömleğini çıkarıp atmak olacak ama kolay da olmayacak. AK Parti teşkilatları olarak bunun bilincindeyiz ancak her türlü zorluğa da göğüs germeye hazırız” dedi.

"STOKÇULAR BİRER BİRER DEVLETLE TANIŞACAK"

Stok yapanlara operasyonların başladığını kaydeden AKP'li Uluçay, şunları söyledi:

"Bir baba nasıl ki evladını bataklıktan kurtarmak için mücadele ediyorsa, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da Müslüman milletimizi asırların ekonomik esaretinden kurtarmak için mücadele ediyor. Saygı duyuyor, sonuna kadar sahip çıkıyoruz. Rabbim güç kuvvet versin, ömrünü de boyu gibi uzun eylesin. Zorlu bir süreçten geçiyoruz ama inşallah feraha ereceğiz.

Ancak bu günlerde akıllarınca bu süreci kendilerine göre fırsata çevirmeye kalkan zalimler görüyoruz. Üç gün önce araç stokçularına operasyonlar başladı, sonra sıra buğday, tahıl, yağ stokçularına gelecek ve son vuruş da inşallah dolar stokçularına olacak. Karşınızda 1 milyon dolara muhtaç bir ülkenin hükümetleri yok, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde büyük Türk devleti var ve stokçuların da her biri birer birer bu devletle tanışacaktır.”

“NANKÖR OLMAKTAN ALLAH'A SIĞINIRIM”

“Korkmayın, üzülmeyin, yese kapılmayın. Allah bizimledir” diyen Uluçay, “Bu ülke 19 yıldır Recep Tayyip Erdoğan'ın yönettiği bir ülkedir. Evet, 19 senedir bize bolluğu veren devletimize 1 sene darlandım diye yüz çevirecek, küsecek, kırılacak değiliz. Ben şahsım adına nankör olmaktan Allah'a sığınırım” şeklinde konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol