birgün

28° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.08.2020 09:25

AKP’li başkan, kültür müdürünü ot yolmakla görevlendirdi

AKP'li Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, belediyede Kültür Müdürü olan Emine Emel Sarlık'a Fen İşleri’nde 'ot yolma' görevini verdi. CHP Milletvekili Burcu Köksal, konuyu TBMM'ye taşıdı.

AKP’li başkan, kültür müdürünü ot yolmakla görevlendirdi

Afyonkarahisar'ın AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in, AKP'li eski Başkan Burhanettin Çoban'ın Kültür Müdürü Emine Emel Sarlık'ı, Fen İşleri'nde “Ot yolmakla” görevlendirmesi büyük tepki çekti.

Eski Başkan döneminden kalan birçok çalışanın da emekliye zorlandığı belirtildi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; AKP'li önceki Başkan Çoban'ın “Kültür Müdürü” olarak atadığı Belediye daimi işçisi Emine Emel Sarlık, AKP'li yeni Başkan Zeybek tarafından önce müdürlükten alınıp muhasebe birimine yollandı. Daha sonra da Fen İşleri Müdürlüğü emrine verdi. Eski Müdür Sarlık, yeni görevinde park ve bahçelerdeki yabani otları ayıklıyor.

"MOBBİNG İDDİALARI İÇİN İNCELEME YAPILACAK MI?"

CHP Milletvekili Burcu Köksal, konuyu TBMM'ye taşıdı. İçişleri Bakanı'na şu soruları yöneltti. “Afyonkarahisar Belediyesi'nde emekliye sevkedilen ve emekli olmayıp da görev yeri değiştirilen personelle ilgili, bir önceki Belediye Başkanı'nın ekibini tasfiye etme, parti içi hesaplaşmaya kurban edilme iddiaları için araştırma yapılacak mı? Mobbing iddiaları ile ilgili inceleme yapılacak mı?.”

Emine Emel Sarlık, her gün Afyonkarahisar'daki parkları dolaşarak istenmeyen otları temizliyor. Ardından ağaç ve çiçekleri suluyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız