AKP’li belediye, Erdoğan’a oy oranına göre ‘hizmet’ sıralaması yaptı

26.06.2018 12:14 GÜNCEL
Ordu’nun AKP’li Korgan ilçe belediyesi, mahallelere yol yapımı için Erdoğan’a verilen oy oranlarına göre sıralama yaptı. Sıralamada en sona Erdoğan’a en az oy veren Alevi mahallesi kaldı

UĞUR KOÇ I [email protected] I @Ugurkoc_

Ordu’nun Korgan ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, ilçedeki mahallelere beton yol yapılmasına dair bir sıralama listesi hazırladı. Sıralama, 24 Haziran seçimlerinde Erdoğan’a verilen oy oranı yüksek olan mahalleden düşük olanına doğru yapıldı.

Ordu’nun Korgan ilçesinin mahallelerine beton yol yapılması için AKP’li Belediye bir ‘hizmet’ sıralaması yaptı. AKP’li Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, hazırladığı listeyi Facebook hesabından “Değerli hemşerilerim, mahallelerimizin beton yol yapılma sıralaması bu listeye göre yapılacaktır. Bilginize” notuyla paylaştı. Buna göre yol yapımına, 24 Haziran seçimlerinde AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en çok oy veren mahalleden başlanacak ve düşük oy veren mahallelere göre devam edilecek.

Alevi mahallesi sona kaldı

24 Haziran seçimlerinde Korgan ilçesi genelinde Erdoğan’a verilen oy oranı yüzde 82.8 olarak gerçekleşti.

Listede Erdoğan’a yüzde 97.3 oranına oy veren Terzi Mahallesi en üstte yer alırken ilçedeki tek Alevi mahallesi ise Erdoğan’a verdiği yüzde 16.54 oy oranıyla en sonda yer aldı.

akp-li-belediye-erdogan-a-oy-oranina-gore-hizmet-siralamasi-yapti-479494-1.