birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 26.02.2020 15:38

AKP'li belediye mahkeme kararını tanımadı: Kirazlıtepe’de tahliye kararı

AKP'li belediye mahkeme kararını tanımadı: Kirazlıtepe’de tahliye kararı

AKP'li Üsküdar Belediyesi, mahkeme kararına rağmen Kirazlıtepe'de şantiye alanı içerisinde kalan bir bina hakkında "inşaatı engellediği" gerekçesiyle mühürleme kararı aldı

Kirazlıtepe Mahallesi’ni kentsel dönüşüm adı altında talan eden Üsküdar Belediyesi anlaşamadığı yurttaşların evleri hakkında mühürleme ve tahliye kararı çıkardı. Daha önce de evlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından satışa çıkarılması mahkeme tarafından durdurulmuştu.

Şantiye alanı içerisinde kalan bir bina hakkında “inşaatı engellediği” gerekçesiyle mühürleme kararı alan Üsküdar Belediyesi zabıta ekipleriyle birlikte evi tahliye etmek ve mühürlemek için mahalleye geldi. Yurttaşların tahliyeye izin vermemesi üzerine polis çağıran zabıta ekipleri ile yurttaşların bekleyişleri sürüyor.

Avukat Onur Cingil, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Kirazlıtepe 'de halkın tapusunu sözleşmesiz zorla almaya çalışan Üsküdar Bld mahkeme kararları ile haklılığımızın ortaya çıktığını görüp kanunda yeri olmayan Bakanlıkça alınmayan düzmece rapor ile yaşlı insanların evlerini mühürlemek istiyor. Halktan elinizi çekin!" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız