birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 16.01.2021 10:02

AKP'li Belediye Meclis Üyesi ‘genç avukat’ aşı olduğunu açıkladı

AKP'li isimlerin 65 yaş üstü olmamasına rağmen aşılanması tepkiyle karşılanırken, AKP eski Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Fatih Özata'nın aşı olduğu ortaya çıktı.

AKP'li Belediye Meclis Üyesi ‘genç avukat’ aşı olduğunu açıkladı

Türkiye'de yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı aşılama başladı. ‘Devlet büyüklerinin’ sıraları henüz gelmeden örnek olma gerekçesi ile aşı yaptırmaları tartışma yaratırken, AKP eski Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Fatih Özata'nın da aşı olduğu ortaya çıktı.

Özata'nın 65 yaş üstü ve sağlıkçı olmamasına rağmen aşı olması öncelik sırasındaki soru işaretlerini beraberinde getirdi.

‘AŞIYI NASIL YAPTIRDI’

CHP’li Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından "Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı?" diye sordu.

Yarkadaş'ın konuyla ilgili paylaştığı görseller şöyle:

"AKP Eskişehir eski Gençlik Kolları Başkanı, şimdiki dönem Bld. Meclis Üyesi AVUKAT Fatih Özata, instagram hesabında COVİD aşısı olduğunu duyurmuş. Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Umarım mantıklı bir cevabı vardır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol