birgün

22° AÇIK

AKP’li belediye Ramazan davulunu yasakladı

Kayseri'nin Talas ilçesinde belediye, kaymakamlıkla alınan ortak karar çerçevesinde Ramazan ayı boyunca davul çalınmasının yasaklandığı açıkladı.

YAŞAM 31.03.2022 11:06
AKP’li belediye Ramazan davulunu yasakladı
Abone Ol google-news

Kayseri'nin Talas ilçesinde belediye, Ramazan ayı boyunca sahurda davul çalınmasını yasakladıklarını açıkladı.

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan AKP'li Talas Belediyesi, “Talas Kaymakamlığı ve Belediyemizin aldığı karar çerçevesince ilçemizde Ramazan davulu çalınmasına izin verilmeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

akp-li-belediye-ramazan-davulunu-yasakladi-997674-1.

Yerel basının haberlerine göre yasağın gerekçesi Ramazan davulunun gürültü kirliliğine neden olması ve otomobil alarmlarını devreye sokması.

Ancak belediye, söz konusu tweeti sosyal medyada yaygınlaşması ardından sildi. İlgili tweete Google önbelleğinden ulaşılabiliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol