birgün

8° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.09.2020 09:44

AKP’li belediye Uşşaki tarikatı müritlerine 'uygun fiyatlarla' arsa satmış

Çankırı Belediyesi’nin AKP'de olduğu dönemde, Uşşaki tarikatı müritlerinin kurduğu derneğe düşük değerle arsa verildiği ortaya çıktı.

AKP’li belediye Uşşaki tarikatı müritlerine 'uygun fiyatlarla' arsa satmış

AKP'den 3 dönem Çankırı Belediye Başkanlığı yapmış olan İrfan Dinç’in 12 yaşında çocuğa cinsel istismardan tutuklanan ve Fatih Nurullah ismiyle tanınan Uşşaki tarikatı lideri Eyüp Fatih Şağban’ın müritlerinin kurduğu derneğe belediye arsası sattığı ortaya çıktı.

Çocuğa cinsel istismardan tutuklanan Fatih Nurullah hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Sözcü18’de yer alan habere göre, Nurullah’ın müritlerinin Çankırı'da kurdukları derneğe de ihale yoluyla olmasına karşın çok uygun fiyatla arazi satıldı.

akp-li-belediye-ussaki-tarikati-muritlerine-uygun-fiyatlarla-arsa-satmis-778231-1.

BELEDİYE İMKANLARI TARİKATA SUNULMUŞ

Öte yandan İrfan Dinç’in Fatih Nurullah birçok kez yan yana geldiği görülen fotoğraflar da ortaya çıktı.

İrfan Dinç'in Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah'ı sayısız kez misafir ettiği, şehre geliş gidişlerinde yakın temas içerisinde olduğu ve belediye imkanlarını Nurullah ve onun Çankırı'da kurulmuş olan derneğine sunduğu öğrenildi. Haberde, AKP'li İrfan Dinç'in belediye başkanlığı döneminde istismarcı Nurullah'ın Çankırı'daki müritleri tarafından oluşturulan Helvati Uşaki Hacı Murad-ı Veli Tasavvuf Yolu Derneği'ne bugün Recep Tayyip Erdoğan Parkı projesi içerisinde kalmış olan yaklaşık 2 dönümlük araziyi de değerinin altında verdiği iddiası yer aldı.

Öte yandan İrfan Dinç’in, Nurullah'la birlikte olduğu fotoğrafları sosyal medya hesabından sildiği görüldü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız