birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 24.09.2020 10:33

AKP’li belediye yangından mal mı kaçırıyor?

AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Çamlık'a gece saatlerinde beton döktü. Olayın ardından değerlendirmelerde bulunan Ordu Çevre Derneği, belediyenin imar değişikliği sürecini beklemediğini kaydederek, "Çamlık’a beton dökmek, yasa tanımazlıktır” açıklamasında bulundu.

AKP’li belediye yangından mal mı kaçırıyor?

HABER MERKEZİ

Ordu Çevre Derneği, AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye Çamlık için imar değişikliği sürecini tamamladığını belirterek, ”Gece gece yasal süreç tamamlanmadan Çamlık’a beton dökmek, yasa tanımazlıktır” açıklaması yaptı.

Ordu Çevre Derneği Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye Çamlık için yapmak istediği imar değişikliği için projeyi askıya 17.09.2020 tarihinde çıkardı. Bu konuda Ünyelilerin bir aylık itiraz süreleri var. İtirazlar da değerlendirildikten sonra Meclis son kararını verecek. Askıya çıkalı bir hafta olduğu halde OBB, Salı günü gece oldubittiye getirerek yasalaşmayan imara göre beton dökmeye başladı. Bu kabul edilemez. OBB kendi yasasını tanımaz olmuş. Neden korkuluyor? Yangından mal kaçırırcasına bu acele nedir? OBB’ye yasadışı çalışma yaptıran korkunun nedeni nedir? Bu Beton dökme emirin verenler hakkında soruşturma açılmalı. Dökülen beton kaldırılmalıdır. Ordu Çevre Derneği olarak daha önce de kanıtladığımız gibi OBB, yasadışı çalışmalara devam ediyor, mahkeme kararlarına uymuyor.”

akp-li-belediye-yangindan-mal-mi-kaciriyor-784478-1.

AKP’li belediyenin Ünye Çamlık’ta yapmak istediği projeye tepki gösterilmiş, itiraz dilekçeleri verilmiş ve Ordu Çevre Derneği’nin de desteğiyle Ünye’den gelen Platform üyeleri OBB önünde basın açıklaması yapmışlardı. Basın açıklaması sorası OBB’de İmar Komisyonu ile toplantı gerçekleştirilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız