AKP’li Çekmeköy Belediyesi, 700 bin TL’ye hediyelik kol saati ihalesi açtı. Elektronik ortamda pazarlık usulüyle yapılan ihale, adresi Fatih’te kayıtlı bulunan Aygül Kuyumculuk'a verildi.

AKP’li belediyeden 700 bin TL’lik kol saati ihalesi

BİLAL ÇELİK

Ülkedeki yoksulluk her gene gün derinleşirken, AKP’li belediyelerin ‘hediye’ ihaleleri sürüyor.

AKP’li Ahmet Poyraz yönetimindeki Çekmeköy Belediyesi de ‘hediyelik’ eşya ihalesi açanlar arasında.

Çekmeköy Belediyesi Özel Kalem Müdürülüğü, 700 bin TL’ye hediyelik kol saati alımı için ihaleye çıktı. İhaleyi Fatih'te bulunan bir kuyumcu kazandı.

Pazarlık usulüyle elektronik ortamda yapılan ihale, 23 Mart’ta sonuçlandı. Pazarlık usulünün seçilme gerekçesi ise, “İdarelerin yaklaşık maliyeti 4734 sayılı Kanun’un 21’inci maddesinin (f) bendinde belirtilen parasal limite kadar olan mamul mal, malzeme veya hizmet alımları” olarak gösterildi.

700 bin TL’lik hediyelik kol saati ihalesini ise adresi İstanbul Fatih’te bulunan Aygül Kuyumculuk aldı. İhale sonucuna göre; belediye 1 Nisan’a kadar saati teslim alması gerekiyor.

GÖKSU DA ‘HEDİYELİK KOL SAATİ’ İHALESİ AÇMIŞTI

AKP’li Esenler Belediye Başkanı Göksu da geçtiğimiz yılbaşında hediyelik kol saati ihalesi düzenlemişti. İhaleyi, AKP Esenler İlçe Başkanlığı’nda yönetici olan Bayram Akkaya’nın aile şirketinin kazandığı ortaya çıktı. 2 teklifin sunulduğu ihaleyi 280 bin TL'lik teklifin sahibi Akkaya İnşaat Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazanmıştı. Şirketin ortakları olan Ferhat-Serhat Akkaya kardeşlerin babası, AKP Esenler İlçe Başkanlığı’nda siyasi ve hukuki işlerden sorumlu başkan yardımcısı Bayram Akkaya’nın olduğu ortaya çıkmıştı.