birgün

21° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 16.06.2021 17:41

AKP'li belediyeler Veyis Ateş ve Süleyman Özışık'a yaptırdıkları etkinlikleri siliyor

Suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme gelen Habertürk sunucusu Veyis Ateş ve Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık'la ilgili yeni gelişmeler gündeme geldi. Türkiye'nin konuştuğu iki ismin AKP'li Esenler ve Üsküdar belediyelerinde "Yazarlık Okulu" adı altında beraber projeye imza attıkları ortaya çıktı.

AKP'li belediyeler Veyis Ateş ve Süleyman Özışık'a yaptırdıkları etkinlikleri siliyor

Organize suç örgütü liderliğinden geçmişte hüküm giymiş Sedat Peker’in yayınladığı videolardaki iddialarla gündeme gelen Habertürk sunucusu Veyis Ateş ve Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık'la ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Ateş ve Özışık’ın AKP’li Esenler ve Üsküdar belediyelerinde “Yazarlık Okulu” adı altında beraber bir projeye imza attıkları ortaya çıktı.

akp-li-belediyeler-veyis-ates-ve-suleyman-ozisik-a-yaptirdiklari-etkinlikleri-siliyor-888458-1.

Sözcü'nün haberine göre olayın kamuoyunda yer almasının ardından belediyeler internet sitelerinden “Yazarlık Okulu” ile ilgili haber ve görseller kaldırıldı, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun da ilgili tweetlerini sildiği görüldü.

Öte yandan Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün “Yazarlık Okulu”unda başarılı olan 40 öğrenciyi Kudüs ziyareti ile ödüllendirdiği de ortaya çıktı.

akp-li-belediyeler-veyis-ates-ve-suleyman-ozisik-a-yaptirdiklari-etkinlikleri-siliyor-888459-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol