birgün

20° AZ BULUTLU

AKP'li Kandemir'den 'asgari ücrete ara zam' sorusuna yanıt: Konuyla ilgili çalışmalar yapılıyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, asgari ücrete ara zam ile ilgili bir soruya, "Milletimizin sokakta, vatandaşımızın derdi bizim derdimiz. Orada bir problem varsa o problem bizim problemimiz. İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar" yanıtını verdi.

EKONOMİ 25.05.2022 16:57
AKP'li Kandemir'den 'asgari ücrete ara zam' sorusuna yanıt: Konuyla ilgili çalışmalar yapılıyor
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, asgari ücrete ara zam ile ilgili bir soruyu, ''İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar'' şeklinde cevap verdi.

NTV yayınında konuşan Kandemir, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Kandemir, “Yılbaşında asgari ücrete, memur ve emekli maaşlarına ciddi bir zam yapıldı. Tarihi bir artış ama mevcut durumda enflasyonla alım gücü düştü. Temmuz ayında bir düzeltme beklentisi var? Nasıl bir çalışma var?" sorusuna şu yanıtı verdi: “Milletimizin sokakta, vatandaşımızın derdi bizim derdimiz. Orada bir problem varsa o problem bizim problemimiz. İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar.”

'ENFLASYONDA HİSSEDİLİR DÜŞÜŞ OLACAK'

Sonbahardan itibaren enflasyonda hissedilir bir düşüş olacağını da savunan Kandemir, savundu. Kandemir, şöyle konuştu:

“Dünyada hemen hemen bütün ülkeler enflasyonla mücadele etme gayreti içerisindeler. Hükümetimiz ciddi adımlar atıyor atmaya devam ediyor. Vatandaşımız bunun Türkiye'nin müstakil meselesi olmadığını görüyor. İstikrarlı hükümetin bu sorunların üstesinden gelebileceğini de görüyor. Mücadeleye devam edeceğiz. Attığımız adımların etkisini de görüyoruz sokakta. Sonbahardan itibaren enflasyonda hissedilir bir düşüş de olacak. Yaz süresi içerisinde de bunu hissedeceğiz. Çarşıda pazarda kademeli bir şekilde göreceğiz ki fiyatlarda iyileşme olacak.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun