birgün

14° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 21.09.2021 09:45

AKP'li Kurtulmuş: Gençlerin bize olan ilgisi azalıyor gibi algı oluşturuluyor

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Z kuşağının sanki AK Parti'ye olan ilgisi azalıyormuş gibi bir anlayış gündeme getirilmeye çalışıldı. Yapılan bütün anketlerde Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir” iddiasını dile getirdi.

AKP'li Kurtulmuş: Gençlerin bize olan ilgisi azalıyor gibi algı oluşturuluyor

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir otelde düzenlenen AKP Genel Merkez Gençlik Kolları İstişare ve Değerlendirme Kampı öncesinde gazetecilere açıklama yaptı.

Kurtulmuş, "AK Parti'ye karşı sanki gençlerin ilgisi AK Parti'den azalıyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor," diyerek "Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani 30 yaş, 30- 18 yaş altındaki o en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir," iddiasında bulundu.

Kurtulmuş şunlar söyledi:

"Özellikle gençlik çalışmalarını başından itibaren çok önemsiyoruz. Türkiye'de bir müddettir gençlik faaliyetleri üzerinden AK Parti'ye karşı sanki gençlerin ilgisi AK Parti'den azalıyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Özellikle CHP’nin düzenlediği Ankara'dan İstanbul'a yürüyüşüyle başlayan bundan 2-2,5 sene evvel, o süreçle birlikte bir tartışma gündeme getirildi. Gençlerin durumu, arkasından eş zamanlı olarak Z kuşağı tartışması gündeme geldi. Bu anlamda Z kuşağının sanki AK Parti'ye olan ilgisi, alakası azalıyormuş gibi bir anlayış gündeme getirilmeye çalışıldı. Öncelikle şunu çok açıklıkla bir kere daha altını çizerek söylemek isteriz. Bizim için kuşakları birbirinden ayırarak, kuşaklar arasında var olan tabii farklılıkları bir ayrılık vesilesi haline getirip ona göre değerlendirmenin son derece yanlış bir sosyolojik analiz olduğu kanaatindeyiz.

“HANGİ YAŞTA OLURSA OLSUN İNSANOĞLUNUN BEKLENTİLERİ VAR”

Benim babamın yaşadığı dönemin şartları farklıydı. Benim yaşadığım dönemin şartları farklıdır. Benim evlatlarımın yaşadığı dönemin şartlar farklıdır. Tabii ki dünyaya bakış, algılar, hayata ilişkin günlük hayatımızı etkileyen olaylar her birimizin, her neslin kendi dönemine aittir. Bu nesilleri kendi dönemine ait farklılıkları üzerinden ayrıştırmanın doğru olmadığı kanaatindeyiz. İnsanoğlu hangi çağda olursa olsun, hangi yaşta olursa olsun insanoğlunun beklentileri vardır. Nedir? Hakkaniyet gibi, adalet gibi, dünyanın nimetlerinden herkesin eşit istifade etmesi gibi, sözünü, sesini çok rahat çıkarabilmesi gibi. Bütün bunların üzerine siyasetin alanı da. Burasıdır zaten. Bu anlamda da AK Parti bu temel konular üzerinden siyasetini sürdürmeye devam ediyor.

Z kuşağı tartışmaları üzerinden bir algı operasyonu sürdürülmeye çalışılıyor. Şunu çok açık bir kere daha burada Edremit’te de altını çizerek ifade etmek isterim: Geçen gün Keşan’daki gençlik kampında söylemiştim. Burada da yine söylüyorum. Yapılan bütün anketlerde Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani 30 yaş, 30- 18 yaş altındaki o en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir. Dolayısıyla gençlerin ilgisi, alakası, desteği AK Parti'ye karşı devam etmektedir. Bunu daha nasıl artırırız? Bu toplantıların, faaliyetlerimizi gözden geçirmemizin temel sebebi budur. Motivasyonumuzu artırmak, gençlerimizle çok daha güzel ilişkiler içinde olmak, onların taleplerini siyasete taşımak, beklentilerini karşılamaya gayret etmek, siyasi kadrolarımızla başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere gençlerimizi buluşturmak, birebir bu temaslarda ortaya çıkacak pozitif enerjinin ve olumlu sinerjinin Türk siyasetine katkıda bulunmasını temin etmek. Sadece AK Parti için demiyorum. Bunun Türk siyasetine de katkısı olacaktır. Dolayısıyla gençlik çalışmalarına başından itibaren çok önem vermiş bir partiyiz. Biz Türkiye’nin genç kuşaklarına güveniyoruz. Genç nesillerine güveniyoruz. Genç nesillerin kendilerine ait olan sorumluluklarını üzerinde hisseden, sorumluluk sahibi, akıl, insaf, vicdan sahibi ve Türkiye'nin geleceğine ilişkin görüşleri olan insanlar olduğunu biliyoruz. Bunu Türkiye'nin gençliği her vesileyle ortaya koymuştur. 15 Temmuz akşamındaki o şanlı direnişin merkezini de Türkiye'nin gençleri oluşturmuştur. Bu anlamda Türkiye'nin en büyük güvencesi genç kuşaklardır.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol