AKP'li Numan Kurtulmuş, HÜDA PAR'ın Cumhur İttifakı'na katılımı ihtimaline ilişkin, "Bu ittifakın gelişmesi Türkiye'nin lehine olduğu kanaatindeyiz. İnşallah diğer partilerden, HÜDA PAR da bu ittifakın içerisine katılır" ifadelerini kullandı.

AKP'li Kurtulmuş yanıtladı: HÜDA PAR, Cumhur İttifakı'na katılacak mı?

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurturlmuş, Habertürk'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Partisinin anketlerdeki durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Numan Kurtulmuş, "Son yapılan anket sonuçları gayet iyi gidiyor. Onun için çalışıyoruz, inşallah birinci turda sayın Cumhurbaşkanımız seçilecektir" dedi.

"Anketler bizim için çok iyi" diyen Kurtulmuş, "Özellikle temmuzdan sonra sürekli yükselerek devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın oyu partiden yüksek olması zaten kaçınılmazdır, Cumhur İttifakı da Cumhurbaşkanımızı destekleyeceleri için. Biz birinci turda seçimi biterecek bir sonucu Cumhurbaşkanımızın ulaştığını görüyoruz" iddiasında bulundu.

HÜDA PAR AÇIKLAMASI

HÜDA PAR'ın Cumhur İttifakı'na katılımı ihtimaline ilişkin konuşan Kurtulmuş, "Bizim en büyük avantajımız hangi konularda temel yaklaşımlarımızın ne olduğu konusunda ortak bir zeminde, ortak bir mutabakatla yürüyoruz. AK Parti ve MHP tabii ki iki ayrı parti. Bu ittifakın gelişmesi Türkiye'nin lehine olduğu kanaatindeyiz. İnşallah diğer partilerden, HÜDA PAR da bu ittifakın içerisine katılır" ifadelerini kullandı.