birgün

10° AÇIK

AKP'li Mahir Ünal: Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maaşına yapılan yüzde 40,4 oranında zam yapılmasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak yanıt verdi. "Cumhurbaşkanımızın böyle bir talebi olmadı" diyen Ünal, "Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş" dedi.

SİYASET 23.06.2022 14:39
AKP'li Mahir Ünal: Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına yapılan yüzde 40,4 oranındaki artışa ilişkin yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Erdoğan'ın maaşındaki artışa tepki gösteren Kılıçdaroğlu'na "Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş. Neden Cumhurbaşkanımız kendisini düşünüyor gibi bir algı oluşturuyorlar. Art niyetli ve çirkin bir açıklama" ifadelerini kullanarak yanıt verdi.

Ünal şunları söyledi:

"Emekli maaşlarının endeksli olmasından dolayı, eski Cumhurbaşkanları, milletvekillerinin emekli maaşlarına yansıtılmak zorunda kalındı.

Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş. Neden Cumhurbaşkanımız kendisini düşünüyor gibi bir algı oluşturuyorlar. Art niyetli ve çirkin bir açıklama. Bunu kendileri de biliyor. İYİ Partili, CHP'liler ile bu konu konuşuldu. Emekli maaşlarını Cumhurbaşkanımızın bütçesine endeksli olmaktan çıkaralım. Buyursunlar, buradan çağrı yapıyorum."

NE OLMUŞTU?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis Başkanlığı’na sunduğu ek bütçeyle kendi maaşına yüzde 40,4 oranında zam istediğini duyurmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ek bütçe teklifiyle maaşına zam isteyen Erdoğan'a tepki göstererek “Perişan vaziyette galiba geçinemiyor” demişti.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın ‘ücretli rolü’ oynadığını söylemişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol