birgün

14° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 25.10.2018 12:39

AKP'li Metiner: Arınç'ın oğlu bana terbiyesizce laflar etti

AKP'li Metiner: Arınç'ın oğlu bana terbiyesizce laflar etti

Eski AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Bülent Arınç'ın oğlu AKP Milletvekili Mücahit Arınç'ın kendisine 'terbiyesizce laflar' ettiğini söylerek "Bana saldırıda bulunmak istedi" ifadesini kullandı.

Mehmet Metiner, kişisel Twitter hesabında AKP İstanbul Milletvekili ve Bülent Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç'ın kendisine saldırıda bulunmak istediğini duyurdu.

"Az önce Ankara Esenboğa Havalimanı VİP salonunda Bülent Arınç'ın oğlu AK Parti Milletvekili Mücahit Arınç herkesin içinde şahsıma terbiyesizce laflar eşliğinde saldırıda bulunmak istedi" diyen Metiner, "Bu çirkin saldırının siyasi bedeli olmayacaksa yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

"ATARKEN BİN KERE DÜŞÜNDÜM"

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, Arınç hakkındaki tweet'ine ilişkin, "Bu tweeti atarken de bin kere düşündüm ‘paylaşayım mı’ diye. Ama bu çirkinliğin bilinmesini istediğim için paylaştım. Umarım parti genel merkezimiz gereğini yapar" dedi.

Metiner, olayın nasıl geliştiğiyle ilgili sorulan soruya, "Konuşmak istemiyorum. Bilinsin diye yazdım. Onun dışındaki hiçbir yorumun içinde olmam. Bundan sonrası parti genel merkezimizi ilgilendirir. Partime davama zarar verecek hiç bir söz ve davranışın içinde olmadım ve bundan sonra da olmam. Bu tweeti atarken de bin kere düşündüm ‘paylaşayım mı’ diye. Ama bu çirkinliğin bilinmesini istediğim için paylaştım. Umarım parti genel merkezimiz gereğini yapar" dedi.

Öte yandan Ahmet Mücahit Arınç, konuyla ilgili bir açıklama yapmak istemedi.

AHMET HAMDİ ÇAMLI: BİZ HEPİMİZ BİR MAHALLENİN ÇOCUKLARIYIZ

Tartışma sırasında aynı ortamda bulunan AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ise olayın büyütülecek bir yanı olmadığını söyledi. Ahmet Hamdi Çamlı olayı şöyle anlattı:

"Çok önemli birşey olmadı. Büyütülecek abartılacak birşey yok. Kimse kimsenin üzerine yürümedi. Herhalde yazdığı bazı yazılarla ilgili babasıyla ilgili sanıyorum onlarla ilgili bir hissiyat oldu. Neden olduğunu bilmiyorum ama. ‘Üstüme yürüdü, kaçtı gitti’ öyle birşey yok. Biz hepimiz bir mahallenin çocuklarıyız. Yedi düvel üstümüze çöküyor bir de biz birbirimizle mi uğraşacağız."

(DHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız