Eski AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Reisimden ve partimden rica ediyorum" diyerek Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak hakkındaki davaların acilen geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

AKP'li Metiner'den Abdurrahman Dilipak için Erdoğan'a çağrı

Eski AKP İstanbul Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, İstanbul Sözleşmesi'ni savunan kadınlar için 'AKP'nin papatyaları' ve 'fahişe' ifadelerini kullanan Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'a açılan davaların geri çekilmesini istedi.

Kişisel Twitter hesabında paylaşımda bulunan Metiner, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu’na açtığı 17 davayı geri çekti' başlıklı haberi alıntılayarak şunları söyledi:

"Reis’imden ve partimden ricamdır: Lütfen Abdurrahman Dilipak hakkında açılan davalar acilen geri çekilsin! Dilipak her şeye rağmen bizim değerimizdir. Kendi aramızda helalleşmeyi sağlayacak ahlaka ve olgunluğa sahip olduğumuzu gösterme günüdür."

akp-li-metiner-den-abdurrahman-dilipak-icin-erdogan-a-cagri-946532-1.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılmasını savunan Abdurrahman Dilipak, Temmuz 2020'de kaleme aldığı yazısında "AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum 'Yeşil Sermaye' de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim 'Yeşil sermaye' davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi?" ifadesini kullanmıştı.

Dilipak'ın yazısı başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere iktidar yanlısı geniş kesimlerin tepkisini çekmişti. AKP'li kadınlara 'Fahişe' dediği gerekçesiyle AKP teşkilatları 81 ilde Abdurrahman Dilipak'a dava açmıştı.