birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 24.06.2021 15:15

AKP'li Özhaseki "Yüzde 45 oyumuz var" dedi, Kılıçdaroğlu yanıt verdi: Hemen seçim

AKP'li Mehmet Özhaseki, "Sanki millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var yine" iddiasında bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise "Hemen seçim" çağrısında bulundu.

AKP'li Özhaseki "Yüzde 45 oyumuz var" dedi, Kılıçdaroğlu yanıt verdi: Hemen seçim

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, "Son seçimlerde Ankara, İstanbul'a kilitlendiği için olay biraz, sanki millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var yine" iddiasında bulundu.

Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Maraş'a geldi. Özhaseki ilk olarak Vali Ömer Faruk Coşkun'u ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü ziyareti etti. Burada açıklamalarda bulunan Mehmet Özhaseki, "Bütün şehirlerde dikkat edin büyük projelerin tamamı neredeyse 2000'lerden sonradır, bizim iktidarımıza tesadüf eder. Her seçimde biz birinci oluyoruz. 2004'te AK Parti olarak seçimlere girdik yüzde 40'lar civarında bir oyumuz var. 2009'da, 2014'te aynı şekilde" dedi.

"Son seçimlerde Ankara, İstanbul'a kilitlendiği için olay biraz, sanki millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var yine" ididasında bulunan Özhaseki, "Elhamdülillah. Yani millet bize yine oy veriyor, bize güvenini devam ettiriyor. 'Sorunlarım kim çözer' diye dışarıya bir sorun, cevap olarak birinci sırada çok miktarda AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan çıkıyor. Dikkat edin CHP'nin yapmaya çalıştığı baştan sona bir algı operasyonudur. Olmayan bir şeyi varmış gibi, yapmadıkları bir şeyi yapıyormuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ÇAĞRI: HEMEN SEÇİM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Özhaseki'nin 'Yüzde 45 oyumuz var" açıklamasına yanıt verdi.

Twitter hesabından Recep Tayyip Erdoğan'ı etiketleyen Kılıçdaroğlu, "Müjdemi isterim" dedi ve "Haydi ne bekliyorsun, #HemenSeçim" çağrısında bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol