birgün

11° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

"AKP'li Şener Yediyıldız, Recep Tayyip Erdoğan'ı peygamber ilan etti"

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız katıldığı bir nikahta, "Sayın cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum" dedi. Görüntüleri paylaşan CHP'li Alpay Antmen, "AKP Ordu Milletvekili Şener Yediyıldız, Recep Tayyip Erdoğan'ı peygamber ilan etti" ifadelerini kullandı ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a çağrıda bulundu.

GÜNCEL 10.08.2021 16:33
"AKP'li Şener Yediyıldız, Recep Tayyip Erdoğan'ı peygamber ilan etti"
Abone Ol google-news

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın katıldığı bir nikah töreninin görüntülerini paylaştı.

Antmen'in paylaştığı görüntülere göre, Yediyıldız, törende mikrofonu eline alıp konuşma yaptığı sırada, "Sayın cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum" ifadelerini kullanıyor.

Antmen, videoyu paylaştığı Twitter mesajında,"AKP Ordu Milletvekili Şener Yediyıldız, Recep Tayyip Erdoğan'ı peygamber ilan etti!" yorumunu yaptı.

CHP'li vekil, "Nikah töreninde "Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden nikah defterini vermek istemiyorum" diyor" ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a çağrıda bulunan Antmen, "Her konuda konuşan Diyanet Başkanı @DIBAliErbas bu konuda da konuşacak mısın?" diye sordu.

Türk Dil Kurumu'nda 'sünnet' sözcüğünün tanımı şu şekilde: "Hz. Muhammed'in Müslümanlarca uyulması gerekli sayılan davranışları ve herhangi bir konuda söylemiş olduğu söz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol