AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun eşi Ünsal Ban’dan ayrılmasına ilişkin haberlere yayınlandıktan bir gün sonra erişim engeli kararı geldi. Kararda, ‘ifade özgürlüğünün aşıldığı’ ileri sürüldü. Ünsal Ban, Zehra Taşkesenlioğlu’nun kendisinden maddi ve manevi toplam 70 milyon TL tazminat istediğini açıklamıştı.

AKP’li vekil Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşanma haberlerine erişim engeli

AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun eşi Prof. Dr. Ünsal Ban’dan boşanmasına ilişkin haberlerle ilgili erişim engeli kararı çıktı.

Aralarında BirGün’ün de haberinin olduğu 60’tan fazla içeriğe yönelik karar, Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği tarafından, haber yayınlandıktan bir sonra, 19 Ağustos tarihinde verildi.

Eski Türk Hava Kurumu Rektörü ve 2015 seçimlerinde AKP’den aday adayı olan Prof. Ünsal Ban'ın, 2019 yılında evlendiği AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban’ın kendisinden maddi ve manevi tazminat olarak 70 milyon lira para istediğini öne sürerek Twitter’da bazı paylaşımlarda bulunmuştu. Erişim engeli getirilen haber linkleri de bu olayı konu alıyordu.

Ünsal Ban, Twitter hesabından 18 Ağustos'ta yaptığı paylaşımda şunları yazmıştı:

"Sevgili dostlar 2019 yılında evlilik yaptığım Zehra Taşkesenlioğlu tamamen yalan ve iftiralarla dolu bir dilekçe ile benden maddi 50 milyon manevi 20 milyon para istemektedir. Kamuoyuna duyurulur… Bundan sonra bende açık olmak zorundayım... her şeyi yazma hakkım doğmuştur. Tamamen yalan ve iftiralarla dolu olan bir boşanma dilekçesi, haysiyetimi, onurumu çiğnemiştir... Şunun bilinmesini isterim ki bundan sonra açıklayacağım bilgiler, dökümanlarla uğrayacağım ölüm tehdidi, zararlardan tamamen Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve Zehra Taşkesenlioğlu sorumludur."