birgün

33° AÇIK

GÜNCEL 14.06.2021 14:10

AKP’li vekilden Sağlık Bakanı Koca’ya sağlık sistemi eleştirisi: 2 yıldır anlatmaya çalışıyorum

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Urfa’da sağlığın iyi yönetilmediğini belirterek, “Bunu 2 yıldan beri sayın Bakanımıza anlatmaya çalışıyorum. Ancak başarılı olamadım” dedi.

AKP’li vekilden Sağlık Bakanı Koca’ya sağlık sistemi eleştirisi: 2 yıldır anlatmaya çalışıyorum

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Urfa’da sağlık sisteminde yaşanan problemlerle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sitem eden Fakıbaba, kentte sağlığın iyi yönetilmediğini ve bunu 2 yıldır Bakan Koca’ya anlatmaya çalıştığını belirtti.

Aynı zamanda bir doktor olan Fakıbaba, tweetinde şu ifadeleri kullandı:

“Eski bir Başhekim ve Genel Cerrahi Uzmanı olarak Şanlıurfa'da Sağlığın iyi yönetilemediğini görüyorum. Bunu 2 yıldan beri sayın Bakanımıza anlatmaya çalışıyorum. Ancak başarılı olamadım. Bu sefer sayın Bakanımızın Şanlıurfa'daki Sağlıkla ilgili problemleri çözeceğine inanıyorum.”

BAKANLIK YAPMIŞTI

2004-2014 yılları arasında Şanlıurfa Belediye Başkanı olan Fakıbaba, 2017-2018 yılları arasında da Başbakan Binali Yıldırım’ın hükümetinde Tarım ve Orman Bakanlığı görevinde bulunmuştu.

akp-li-vekilden-saglik-bakani-koca-ya-saglik-sistemi-elestirisi-2-yildir-anlatmaya-calisiyorum-887580-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol