birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 11.09.2019 10:52

AKP'li vekilin yakınları eşini ve iki oğlunu öldürdü: 15 aydır dava açılmadığı için oturma eylemine başladı

Urfa'da AKP'li vekilin yakınları tarafından iki oğlu ve eşi öldürülen Emine Şenyaşar, 15 aydır dava açılmadığı için adliye önünde oturma eylemine başladı.

AKP'li vekilin yakınları eşini ve iki oğlunu öldürdü: 15 aydır dava açılmadığı için oturma eylemine başladı

Urfa’da, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti yapan AKP'li Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın yakınlarının saldırısında 2 oğlunu ve eşini kaybeden Emine Şenyaşar ve saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, soruşturmanın 15 aydır iddianameye dönüşmemesi nedeniyle adliye önünde oturma eylemi başlattı

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran'da yaşanan olayda, AKP'li Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, yakınları ve parti üyeleriyle birlikte 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası çalışması yaptığı esnaf ziyaretinde, ucuzluk pazarı esnafı Hacı Esvet Şenyaşar ve oğulları ile tartışmış; Yıldız'ın ekibinden açılan ateş sonucu Celal ve Adıl Şenyaşar ile kardeşi Mehmet Şah Yıldız yaşamını yitirmiş, 8 kişi de yaralanmıştı.

Olaylarda iki oğlunu ve eşini kaybeden Emine Şenyaşar ve yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, soruşturmanın 15 aydır iddianameye dönüşmemesi nedeniyle Şanlıurfa Adliyesi önünde oturma eylemi başlattı.'BAŞSAVCI BİZE GÜLEREK CEVAP VERDİ'

Yaşanan olayın üzerinden 15 ay geçmesine rağmen adalet yerini bulmadığı için adliye önünde oturma eylemi yapacaklarını belirten Ferit Şenyaşar, “Olay üzerinden 15 ay geçti. En son geçen şubat ayında Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısıyla görüştük. Başsavcı o zaman bize bir ay içerisinde iddianamenin hazırlanacağını söyledi. Gereken herkesin cezasını çekeceğini belirtti. Biz de başsavcının samimiyetine inandık ve bekledik. Araya adli tatil girmişti. Dün tatil bitti. Gelip tekrardan başsavcıyla görüştük. Başsavcıya derdimizi anlatıp, çözüm beklediğimizi söyledik. Başsavcı ise bize gülerek cevaplar verdi'' dedi.

'KATLİAMI YAPANLAR DÜKKANIMIZIN ÖNÜNDE GEZİYOR'

Olayla ilgili tek tutuklunun kardeşi olduğunu söyleyen Şenyaşar, ''Bu katliamı yapanlar Suruç’ta dükkanımızın önünde ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. Şu an dosyada bir tek tutuklu var. O da kardeşimdir. Onu da Elazığ Cezaevi'ne sevk etmişler. Tek kişilik hücrede tutuyorlar. O da bu acıdan dolayı günden güne eriyor. Bizde savcının dünkü tavrından dolayı oturma eylemine başladık. Bu sabah ta dosya savcısıyla görüştük. Yine aynı cevabı verdiler. Ne kadar bekleyeceğiz, neyi bekleyeceğiz bilmiyoruz. Biz adalet talebinden vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Emine Şenyaşar da eşini ve iki oğlunu kaybettiğini, bir oğlunun da suçsuz yere hapiste tutulduğunu belirterek, haksızlıklara, adaletsizliğe karşı dayanacak gücünün kalmadığını belirtti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız