birgün

13° PARÇALI BULUTLU

AKP'li vekillerden "müfredata 'ahlak ve adap' dersi konulsun" önerisi

AKP'nin Kızılcahamam'daki kampında vekiller "müfredata 'ahlak ve adap' dersi konulsun" önerisinde bulundu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yanıt olarak "Müfredata cari açık dersi konulunca, cari açık kapanmıyor” ifadelerine yer verdi. Bazı vekillerin, 'atanmış bakanlarla milletvekilleri arasında yeterli iletişimin sağlanamaması' nedeniyle parti yönetimine 'tepki gösterdiği' ileri sürüldü.

GÜNCEL 09.06.2022 09:45
AKP'li vekillerden "müfredata 'ahlak ve adap' dersi konulsun" önerisi
Abone Ol google-news

AKP’nin Ankara Kızılcahamam kampında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile milletvekilleri arasında "üslup" tartışmasının yaşandığı öğrenildi.

AKP’nin "30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı", geçen hafta AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla yapıldı. Tüm AKP teşkilatının katıldığı toplantıda, bakanlar sunum yaptı.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu'nun haberine göre, Özer’in sunumunun ardından söz alan AKP’li milletvekilleri, eğitim sistemiyle ilgili eleştirilerini iletti. Ancak bu eleştiriler sonrasında Özer’in yanıt verirken kullandığı üslup AKP’li vekilleri kızdırdı. Bazı milletvekilleri, 'toplumda ahlak yozlaşmasının yaşandığı, bu yozlaşmanın çocuk ve gençler üzerinde olumsuz etkilere neden olduğunu' savunarak Özer’e, “Acaba müfredata ahlak ve adap ile ilgili ders mi konulsa” önerisini getirdi.

Ancak Özer’in bu soruya, "Müfredata cari açık dersi konulunca cari açık da kapanmıyor” şeklinde yanıt verdiği ve bu sözler üzerine bazı vekillerinin 'salonu terk ettiği', bazılarının da söz alarak, 'Özer’in üslubuna tepki gösterdiği' kaydedildi. AKP’li vekillerin, 'üslup tepkisi' ise AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un da Bakan Özer’i 'uyardığı' kaydedildi.

'ATANMIŞ- SEÇİLMİŞ' GERGİNLİĞİ

AKP içinde 'atanmışlar-seçilmişler' tartışması yaşandığı belirtildi. Bazı milletvekillerinin, 'cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte dışarıdan atanan bakanlarla milletvekilleri arasında yeterli iletişimin sağlanamaması' nedeniyle parti yönetimine de 'tepki gösterdiği' ileri sürüldü. Milletvekillerinin, parti yönetimine, “Seçim bölgelerimizde halka yoğun temas halindeyiz. Cumhurbaşkanımız da bölgemizde, halkla bir arada olmamız gerektiğini söylüyor. Sahada vatandaşlardan gelen pek çok talep ve şikâyetler oluyor. Bunları bakanlara iletmek ve çözüm yolu aramak isterken bazı bakanlıkların kapılarının bizlere kapalı olduğunu, görüşme taleplerimize çoğu kez cevap dahi verilmediğini görmek, bizleri üzüyor” şeklinde sitemde bulundukları ifade edildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol