birgün

10° AÇIK

AKP'li Yegin'in 'bıçak parası' ifadesine CHP'li Özkan'dan tepki: Saçmalıyorsun

AKP Ankara Milletvekili Orhan Yegin'in "Geçmişte vatandaşların ameliyat olmak için sıkıntı çektiğini" belirterek " 'Bıçak parası' diye bir şey vardı" dedi. CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, Yegin'e tepki göstererek, "Saçmalıyorsun, meslek ahlakına hakaret edemezsin. Böyle ahlaksızlık olmaz" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 24.11.2022 21:37
AKP'li Yegin'in 'bıçak parası' ifadesine CHP'li Özkan'dan tepki: Saçmalıyorsun AKP Ankara Milletvekili Orhan Yegin (solda) / CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan
Abone Ol google-news

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri devam eden Sağlık Bakanlığının 2023 yılı bütçesi üzerinde milletvekilleri söz aldı.

AKP Ankara Milletvekili Orhan Yegin, yurttaşların bugün sağlık hizmetlerinden memnun olduğunu iddia etti.

"Geçmişte sağlık karnelerinde vize sorunu yaşandığını, insanların hastanelerde muayene olmak için uzun kuyruklarda beklediğini, ilaç almak için sıkıntılar yaşadığını" belirten Yegin, "Siz kan alma grupları, kan verme grupları nedir bilir misiniz? Bunlar yaşanmış şeyler" dedi.

"Vatandaşların ameliyat olmak için sıkıntı çektiğini" belirten Yegin, "Ameliyat mı olacaksın? Nasibin varsa gün almışsan sakın boş gelme, memleketten tereyağı, peynir getir ama bitmez... 'Bıçak parası' diye bir şey vardı, hazırlıklı gelin." ifadelerini kullandı.

CHP Bursa Milletvekili Özkan, Yegin'in eskiden ameliyat için "bıçak parası" alındığına dair ifadelerine tepki göstererek, "Saçmalıyorsun, meslek ahlakına hakaret edemezsin. Böyle ahlaksızlık olmaz, mesleği itham ediyorsunuz" dedi.

Bunun üzerine CHP ve İYİ Parti milletvekilleri ile AKP milletvekilleri arasında tartışma çıktı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol