birgün

6° AZ BULUTLU

GÜNCEL 22.12.2020 14:02

AKP’li Zengin, oğlunun vergi yorumu için yapılan “Silivri soğuktur” şakasına güldü

İnternet üzerinden canlı olarak yayınlanan bir programa katılan AKP’li Özlem Zengin, oğlunun oyun konsollarına gelen vergilerin azaltılması yönündeki görüşünü paylaştı. Zengin, program sunucusunun “Silivri soğuktur şeklide yorumlar geliyor” demesine, gülerek karşılık verdi.

AKP’li Zengin, oğlunun vergi yorumu için yapılan “Silivri soğuktur” şakasına güldü

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Twitch platformu üzerinden yayınlanan bir programa görüntülü konuşma yöntemiyle katıldı.

Programı sunan İbrahim Haskoloğlu, Özlem Zengin’in oğlunu kast ederek, “Hamidullah'a chatten soru gelmiş. Kendisi oyun konsollarına vergiler hakkında neler düşünüyor diye sormuşlar” dedi.

Zengin bunun üzerine soruyu oğluna yöneltti. Oğlundan konuyla ilgili görüşünü alan Zengin, "Vergiler azaltılmalı diyor” ifadelerini kullandı. Programın sunucusu Haskoloğlu, bu yanıta gelen “Silivri soğuktur” şeklindeki yorumları aktardı.

AKP’li Zengin, Türkiye’de iktidarın baskıcı politikalarına işaret etmek kullanılan şaka yollu bu cezaevi göndermesine gülerek karşılık verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol