birgün

12° AÇIK

SİYASET 14.07.2020 10:01

AKP'liler esnaf ziyareti yapan CHP'lilere saldırdı

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde esnaf ziyareti yapan CHP'liler AKP irtibat bürosunda bulunan kişiler tarafından fiziki ve sözlü saldırıya maruz bırakıldı.

AKP'liler esnaf ziyareti yapan CHP'lilere saldırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz ve beraberindeki ilçe yöneticileri, esnaf ziyareti yaptıkları sırada AKP'liierin saldırısına maruz kaldı.

İlçe Başkanı ile birlikte belediye meclis üyeleri ve çok sayıda CHP'linin beraber gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde edinilen bilgilere göre, AKP irtibat bürosundan kimliği belirsiz kişilerce fiziki ve ağıza alınmayacak tarzda hakaretler, militanca ve partizanca söylemlerle CHP'li gruba saldırıda bulunuldu.

Konuyla ilgili olarak CHP Sultangazi İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada da, "Partimizin misyon ve vizyonuna uygun ahlâkî değerlerimiz ölçüsünde gereken cevabı verip çalışmamızı planladığımız gibi yapıp sonlandırdık" denildi.

İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, söz konusu saldırıya ilişkin şu açıklama yapıldı:

"Kamuoyunun dikkatine; Bugün (13.07.2020 tarihinde) Eski Habipler Mahallesinde esnaf ziyareti ve alan çalışması yapan İlçe Başkanımız Sayın Murat Poyraz ve beraberindeki İlçe Yöneticilerimize, Gençlik Kolu Başkanımıza, Kadın Kolu Başkanımıza, Meclis Üyelerimize ve Mahalle biriminde görevli arkadaşlarımıza; AKP irtibat bürosundan kimliği belirsiz kişilerce fiziki ve ağıza alınmayacak tarzda hakaretler, militanca ve partizanca söylemlerle saldırıda bulunulmuştur.Partimizin misyon ve vizyonuna uygun ahlâkî değerlerimiz ölçüsünde gereken cevabı verip çalışmamızı planladığımız gibi yapıp sonlandırdık. Yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Aydınlık günler için mücadelemiz devam edecektir. Baskılar bizi yıldıramaz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız