birgün

20° PARÇALI BULUTLU

AKP'liler, 'liderlerine hakaret edildiği' gerekçesiyle 3 isim hakkında suç duyurusunda bulundu

AKP Ankara İl Yönetimi, Erdoğan’a hakaret ettiklerini öne sürerek Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

GÜNCEL 24.01.2022 12:01
AKP'liler, 'liderlerine hakaret edildiği' gerekçesiyle 3 isim hakkında suç duyurusunda bulundu
Abone Ol google-news

AKP teşkilatı, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiklerini öne sürdükleri Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Adliyesi önüne gelen AKP'liler, savcılık huzurunda suç duyurusunda bulunmadan önce bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli sözlerin ifade özgürlüğü olarak nitelendirilemeyeceği söylendi.

‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlarından Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu söyleyen AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş’ın tek misyon AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklı selim sahibi hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilatı olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol