birgün

28° AZ BULUTLU

AKP'lilerin hedef gösterdiği Müze Gazhane'deki duvar resmi kaldırıldı

Müze Gazhane'de sergilenen duvar resmi, AKP İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak ve Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur tarafından hedef gösterildi. Kadak, resmin kaldırıldığını duyurdu.

GÜNCEL 16.05.2022 10:43
AKP'lilerin hedef gösterdiği Müze Gazhane'deki duvar resmi kaldırıldı
Abone Ol google-news

İstanbul Kadıköy Müze Gazhane'de bulunan duvar resmi, AKP İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak ve Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur tarafından hedef gösterildi.

Duvar resmi, muhalefete ait belediyelerin çalışmalarıyla ilgili olumsuz paylaşımlarla bilinen 'İstanbul Gündem' isimli hesaptan da "Geçtiğimiz yıl İBB tarafından Kadıköy’de açılan Müze Gazhane’de bulunan garip duvar resmi görenlerin tepkisini çekiyor." ifadeleriyle paylaşıldı.

Resim, hedef gösterilmesinin ardından sergilendiği yerden kaldırıldı.

Kadak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kamuya açık, çocukların da girdiği alanda sergilenen malum rezil çizim bugüne kadar Müze Gazhane’deydi. Az önce yerinde kontrol ettik, ‘tepkiler üzerine’ çizimi kaldırmışlar. Darısı kirli zihniyetlerinin başına…” ifadelerini kullandı.

'İstanbul Gündem' isimli hesaptan ise resmin 'tepki çektiği' öne sürülerek hedef gösterildi.

İsmail Cesur ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni etiketleyerek "Bu sözümona sanat eserinin adı nedir? Kim hangi sebeple yapılmasına izin verdi? Kime yaptırıldı? Ne kadar para ödendi? Cevap vereceğinizi sanmıyorum ama yine de soralım." dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol