birgün

18° PARÇALI BULUTLU

AKP MKYK bugün toplanıyor

AKP MKYK bugün toplanıyor. Toplantıda, Putin'le Soçi'de yapılan görüşme ve cemevlerine provokatif saldırılar da toplantının gündem maddelerinde. Sosyal konut projesinin ele alınacağı toplantıda, kira ve konut fiyatlarındaki fahiş artışlar da masaya yatırılacak. Öte yandan KPSS skandalı da toplantının konularından biri.

SİYASET 08.08.2022 09:52
AKP MKYK bugün toplanıyor Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK), bugün toplanacak. Toplantıda Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi'de yaptığı görüşmenin detayları konuşulacak.

CNN Türk'ün haberine göre, Erdoğan diplomasi trafiğinin ana hatlarını da anlatacak. 2023 seçimlerine 10 ay gibi kısa bir süre kalması nedeniyle toplantıda iç politikada yaşanan gelişmeler de geniş olarak ele alınacak.

KPSS SKANDALI MASADA

Ayrıca 14 Ağustos AKP'nin kuruluş yıldönümü için hazırlıkların da konuşulacağı MKYK'de, ekonomiden sağlığa, KPSS sorularından provokatif saldırılara kadar pek çok konu başlığı masaya yatırılacak. Öte yandan toplantıda Türkiye'nin terörle mücadeledeki başarısı da değerlendirilecek.

Ekonomide atılan adımlar da toplantının gündem maddelerinden biri olacak. Sosyal konut projesinin piyasalara yansımaları, kira ve konut fiyatlarındaki fahiş artışlara etkileri değerlendirilecek.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun