birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 27.10.2020 17:02

'AKP'nin keyif çayı eksik gramajlı çıktı' iddiası: Muharrem İnce'den gönderme

Eksik gramajlı olduğu iddia edilen çay paketinin tartı üzerindeki fotoğrafı paylaşan Muharrem İnce, "Çaydan çalınmaz, eksik gramaj doğruysa bu olsa olsa özel keyif vergisidir" ifadelerini kullandı.

'AKP'nin keyif çayı eksik gramajlı çıktı' iddiası: Muharrem İnce'den gönderme

AKP ambalajlı 200 gramlık çay paketinin 180 gram çıktığı iddia edildi.

Tartı üzerindeki çay paketinin fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan Muharrem İnce, "Çaydan çalınmaz, eksik gramaj doğruysa bu olsa olsa özel keyif vergisidir" yorumunda bulundu.

Malatya'da partisinin kongresine katılan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir esnaf "Evimize ekmek götüremiyoruz" demişti. Erdoğan ise esnafa, "Bu biraz bana abartılı geldi. Çok abartılı geldi. Eve ekmek götüremiyorum dediğin zaman. Evet. Keyif çayı bak. Çayı iç" diyerek yanıt vermişti.

Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Erdoğan ile karşılaştığında sarf ettiği "Eve ekmek götüremiyoruz" sözlerinin ve daha sonra yaptığı açıklamanın çarpıtıldığını öne sürmüş ve şunları söylemişti:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya'ya girişleri sırasında, minibüs ve servis esnafıyla karşılamak için yapmış olduğumuz görüşmenin bugün kamuoyunda maksadının dışında bir şekilde yer alması bizleri derinden üzmüştür."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız