birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 14.06.2018 08:06

AKP, önce fişliyor sonra seçim çalışmasına zorluyor

AKP, önce fişliyor sonra seçim çalışmasına zorluyor

ERK ACARER

AKP’nin, mitinglere belediyelerinde çalışan kişileri götürdüğü biliniyor. Hatta şehirden şehire taşımacılık bile yapılıyor. AKP’li belediyelerde çalışanların ifadelerine göre; kaydı tutulanlar, ‘sizi fişledik’ demeye getirilerek, seçim çalışmalarına katılmaya da zorlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bünyesine bağlı İGDAŞ’ta görev yapanların, AKP ilçe teşkilatları tarafından aranıp zorla toplantıya ve seçim çalışmalarına çağrıldıkları, telefon görüşmesinde T.C. kimlik numaralarının okunduğu ve “Gelmezseniz ilgili yerlere bildirilecekseniz" diye tehdit edildikleri iddia edildi. İBB’de çalışan K.S. adlı yurttaş şu bilgileri aktardı: “İBB’ye bağlı iştiraklerden biri olan İGDAŞ’ta çalışıyorum. Israrla AKP ilçe başkanlığından aranıp seçim çalışmalarına katılmaya zorlanıyorum. Kurumdaki herkes arandı. İştiraklerde çalışanların, katılımının zorunlu olduğu söylendi.”

Kişisel bilgilerimizi ne hakla verirler?
K.S. şöyle devam etti: “AKP ilçe teşkilatta çalıştığını söyleyen iki kadın birer hafta ara ile arayıp ısrar etti. Numaraları kayıtlı. Bana T.C. kimlik numaramı söylediler. Açıkçası, ‘kayıt tuttuk fişledik’ demeye getiriyorlar. ‘İştiraklerde katılım zorunlu’ dediler. Yoklama alınacağını söylediler. ‘Siz bilirsiniz, gelmeyenler ilgili yerlere bildirilecek’ diyerek tehdit ettiler.”
Ataşehir AKP İlce teşkilatından arandığını ifade eden K.S. şöyle devam etti: “Kişisel bilgilerimizi kim ve hangi hakla paylaşıyorlar, tedirginiz. Ataşehir AKP İlçe Teşkılatı’nda çalışacak kişi yok. Bu yüzden bizi istismar ettiklerini düşünüyoruz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol