birgün

17° AÇIK

AKP Sözcüsü Çelik, HDP’li Paylan’ı hedef aldı: Bu ahlaksız bir tekliftir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın Ermeni Soykırımı’nın tanınması için TBMM’ye sunduğu kanun teklifine ilişkin, “Bu, ahlaksız bir tekliftir” dedi. Çelik, Paylan’dan “İlgili şahıs” olarak söz etti.

GÜNCEL 23.04.2022 20:07
AKP Sözcüsü Çelik, HDP’li Paylan’ı hedef aldı: Bu ahlaksız bir tekliftir
Abone Ol google-news

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Meclis’e Ermeni Soykırımı’nın tanınmasını teklif eden HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ı hedef aldı.

“TBMM çatısı altında görev yapan ve milletvekili sıfatı taşıyan bir kimsenin, 1915 yılında Osmanlı Devleti'nde yaşanan olaylar hakkında tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksun ve asılsız iddiaları esas alan teklifini reddediyoruz ve şiddetle kınıyoruz” diyen Çelik, Paylan’ın teklifi için “Bu, ahlaksız bir tekliftir” ifadelerini kullandı.

AKP’li Çelik Sözlerini şöyle sürdürdü:

“CUMHURBAŞKANI ÖZGÜVEN POLİTİKASINA İMZA ATMIŞTIR”

“Hiç kimse milletimize soykırım iftirası atamaz. Yüce Meclis’in çatısı altında birinin bunu yapması ise siyasi ahlaksızlıktır. Bu ahlaksızlığın ve iftiranın kimlerin güdümünde gerçekleştiğini biliyoruz. Türkiye düşmanlarının soykırım yalanını mahkûm etmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız bu konuda arşivlerin açılmasını ve kararı tarihçilerin vermesi gerektiğini söyleyen büyük bir özgüven politikasına imza atmıştır. Soykırım iftirasını sektör haline getirenler ise bu yüzleşmeden kaçmıştır. Bu teklif, Azerbaycan’ın desteklediği Türkiye ile Ermenistan arasında başlayan normalleşme sürecine dönük de bir sabotaj girişimidir. Sabotaj şebekesi ve sözde soykırım lobisi aynı çatı altında barınmaktadır. İlgili şahıs derhal Yüce Türk Milletinden özür dilemelidir. Bu konuda gereken hukuki takibatı yapacağız Sözde soykırım lobisini ve arkasındaki sabotaj şebekesini lanetliyoruz. Milletimize iftira atan bu ahlaksız teklif yok hükmündedir.”

AKŞENER: KINIYORUM

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de konuyla ilgili paylaşımda bulundu. Akşener, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

“TBMM'ye verdiği sözde "soykırım" teklifiyle, milletimizin başını yere eğdirmeye kalkan hadsizliği şiddetle kınıyorum.

Büyük Türk Milleti'nin, gurur duyulacak bir tarihi vardır. Bizler burada oldukça, hiçbir kirli ajanda bu gerçeği değiştiremez.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol