birgün

18° AÇIK

AKP Sözcüsü Çelik’ten Charlie Hebdo yorumu: İnanç düşmanlığı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun yeni sayısındaki Erdoğan kapağıyla ilgili, “Bu yayın anlayışı fikir özgürlüğü değil inanç düşmanlığıdır. Bu zihniyet tiksinti verici bir noktaya ulaşmıştır” dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise Charlie Hebdo'yu 'şiddetle kınadığını' belirtti.

SİYASET 28.10.2020 09:10
AKP Sözcüsü Çelik’ten Charlie Hebdo yorumu: İnanç düşmanlığı
Abone Ol google-news

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından Charlie Hebdo'nun AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı konu alan kapak karikatürüne ilişkin açıklamada bulundu.

Fransız dergisinin nefret üretim merkezi haline geldiğinin savunan Çelik, “Cumhurbaşkanımızla ilgili ahlaksız yayınlarını şiddetle kınıyoruz. Bu yayın anlayışı fikir özgürlüğü değil inanç düşmanlığıdır. Bu zihniyet tiksinti verici bir noktaya ulaşmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

Ömer Çelik, Charlie Hebdo'nun ‘inanca ve kişi haklarına karşı nefret üreten yayınlarının asla fikir özgürlüğü olmadığını’ ifade ederek şunları kaydetti:

‘HERKES LANETLEMELİDİR’

“Fikir özgürlüğünü inanç düşmanlığı ile boğmaya çalışan bir barbarlıktır. Barbarlık cephesinin genişlediğini görüyoruz.

Husumet cephesinin hepsiyle mücadele edecek kararlılığa sahibiz. Bu husumet cephesinin inancımıza niye saldırdıklarını, Cumhurbaşkanımıza karşı neden nefret siyaseti ürettiklerini biliyoruz. Uğruna mücadele ettiğimiz değerlere düşmanlar. Biz de bu zihniyetle mücadele etmeye kararlıyız.

Cumhurbaşkanımız, tüm bu nefret cephesine karşı, mazlumlar için yol yürümeye kararlı bir şekilde devam ediyor. Nefret cephesi sahada da masada da kazanamayacak. Bunların nefret yayınları kararlılığımızı artırıyor. Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşu bu nefret cephesinin ikiyüzlü ahlaksızlığını masada ve sahada yenilgiye uğratmaya devam edecek. Sağduyu sahibi ve inançlara saygılı herkes Cumhurbaşkanımıza karşı yapılan bu nefret yayınını lanetlemelidir.”

ALBAYRAK DA TEPKİ GÖSTERDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da Charlie Hebdo’nun Erdoğan’lı kapağına tepki gösterdi. Albayrak tweetinde şu açıklamayı yaptı:

“İfade özgürlüğü kisvesi altında, ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza saldıran Fransız dergisini şiddetle kınıyorum. Charlie Hebdo’nun yaptığı bir mizah değil, terbiyesizliktir! Cumhurbaşkanımız üzerinden İslam’a duyulan nefrettir!”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol