AKP üye kaybetmeye devam ediyor: 4 ayda 114 bin kişi partiden ayrıldı

14.12.2019 21:31 SİYASET
Açık ara en çok üyesi bulunan siyasi parti olan AKP'nin üye kaybı gelen istifalarla istikrarlı şekilde sürüyor. AKP'nin son 4 ayda 114 bin üyesi partiden ayrıldı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın partiden istifası sonrası AKP'nin üye kaybı devam ediyor.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı verilerine göre, 1 Temmuz-6 Eylül arası 56 bin 260 üyeden olan AKP'den 6 Eylül-22 Kasım arası 57 bin 856 üye ayrıldı.

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

AKP istifa eden üyelerinin başka partiye geçmemesi için formül arayışında AKP istifa eden üyelerinin başka partiye geçmemesi için formül arayışında

Davutoğlu kurduğu "Gelecek Partisi"nin programını kamuoyuyla paylaşırken Babacan'ın partisi için geri sayım başladı. Türkiye siyasetinin AKP'den kopuşlarla 2 yeni siyasi partiye hazırlandığı aylar, AKP'nin en çok üye kaybettiği dönem olarak kayıtlara geçti.