birgün

3° PARÇALI BULUTLU

AKP üyeliğine ‘kovuşturmaya yer yok’ kararı

GÜNCEL 25.01.2023 06:30
AKP üyeliğine ‘kovuşturmaya yer yok’ kararı
Abone Ol google-news

Berkay SAĞOL

İzmir’de öğretmen olarak görev yapan M.D., Yargıtay’ın sisteminden sorgulama yaptığında 2008 yılından beri AKP İstanbul Silivri İlçe Teşkilatı’na üye olduğunu öğrendi. Üyeliği hakkında şikâyette bulunan M.D.’nin başvurusu hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

M.D. sahte evrak düzenleyen teşkilat yöneticilerinden ve şahıslardan 2021 yılında şikâyetçi oldu. Şikâyet üzerine yapılan incelemede M.D.’nin 2008 yılından beri değil AKP’nin kurulduğu 2002 yılından beri üye olduğu ortaya çıktı. M.D.’ye arşiv yönetmeliği gereğince belde ve ilçe kademelerindeki arşiv malzemelerinin 10 yıl süreyle saklandığı ve 10 yıllık süre dolduğu için arşiv kayıtlarının imha edildiği belirtildi. Şikâyetçi olan M.D.’ye üyelik işlemleri üzerinden 19 yıl geçtiği için üyelik başvuru evrakının olup olmadığı veya neye dayanarak üye yapıldığının tespit edilemediği bildirildi. Özel belgede sahtecilik suçlamasıyla yapılan şikâyette, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi. Kendisinin hayatı boyunca hiçbir zaman Silivri’de yaşamadığını ve orada görev yapmadığını belirten M.D. ise verilen kovuşturmaya yer olmadığına kararına itiraz edeceğini söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol