birgün

9° PARÇALI BULUTLU

AKP’ye göre sıkıntı var, MHP’ye göre sıkıntı yok

SİYASET 29.11.2021 06:11
AKP’ye göre sıkıntı var, MHP’ye göre sıkıntı yok
Abone Ol google-news

Fotoğraf: AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın

HABER MERKEZİ

AKP’li yöneticiler Türkiye’de ekonomik ve sosyal sıkıntılar yaşandığını kabul ederken, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ekonomide ve dış politikada olumlu bir tablo olduğunu savundu. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Trabzon’da yaptığı konuşmada Türkiye’de sorunlar olduğunu kabul etti. "Bugün var olan sorunlarımızın farkındayız. Bu sorunların sebeplerini de biliyoruz" diyen Yazıcı, "Bunları giderici, halkımızın sıkıntılarını ortadan kaldırmaya dönük, insanımızın yaşam tarzını rahatlatmayı hedefleyen çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.


AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ahmet Gündoğdu’na göre ise söz konusu sıkıntıları halk anlamakta güçlük çekiyor. Bayburt’ta konuşan Gündoğdu, Türkiye ekonomisine saldırı olduğunu öne sürerek, "Biz üretime ağırlık verdikçe, faizi indirdikçe bunun orta ve uzun vadede kar edeni, Türk milleti olacak. Evet, dolar, iktidara geldiğimiz günden beri 7 kat artmış durumda. Ama 1981’den 2001 yılına kadar da 11 bin 800 kat arttığını görmek lazım" dedi.

MHP KABUL ETMİYOR

Cumhur İttifakı’nın bir diğer ortağı MHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’a göre ise ekonomide her şey yolunda. Yazılı bir açıklama yapan Yalçın, "Türkiye; tarihinde görmediği ölçüde üretim ve ihracat yapan bir ülke konumuna gelmiştir. İthalat ihracat dengesindeki makas her geçen gün daralmaktadır. Mevcut sorunlara rağmen ekonomide ve dış politikada kendini gösteren olumlu tablo, zillet cephesi tarafından kuru gürültü ve taşkınlıkla örtülmek istenmekte, hem kafalar hem de sokaklar karıştırılmaya çalışılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol