birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 30.06.2020 13:06

AKP, yeni idare amirlerini seçti: Kavga, tehdit ve şiddetle anılan isimler!

TBMM grup yönetimini seçen AKP’de yeni idare amirleri milletvekillerini üzerine yürüme ve tehdit etmeyle övünen Alpay Özalan ve Ali Şahin oldu

AKP, yeni idare amirlerini seçti: Kavga, tehdit ve şiddetle anılan isimler!

AKP, TBMM grup yönetimini seçti. Grup başkan vekilleri Mehmet Muş, Bülent Turan, Özlem Zengin, Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan yerlerini korurken, idare amirlerinde değişikliğe gidildi. Seçilen yeni grup yönetiminde idare amirleri Alpay Özalan ve Ali Şahin oldu.

MECLİSTEKİ TÜM KAVGALARDA O VAR

AKP’nin yeni idare amiri olan İzmir Milletvekili Alpay Özalan, meclisteki kavgalarda başı çekmesi, muhalefet milletvekillerinin üzerine yürümesi ve tehdit edilmesiyle nam salmış durumda.

Özalan, Meclis'te çıkan bir kavgada CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'u yumruklamıştı.

Bu durumu bir övünç kaynağı olarak sunan Özalan, CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel'in konuşmasını paylaşarak "En son Engin Özkoç böyle konuşmuştu! Kendini darı ambarında sanan aç tavuklar ile CHP yöneticileri başa baş yarışır" ifadelerini kullanmıştı.

akp-yeni-idare-amirlerini-secti-kavga-tehdit-ve-siddetle-anilan-isimler-750867-1.

Bir diğer idare amiri Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ise, İç güvenlik yasası görüşmelerinde mecliste çıkan kavgada başından yaralanan Ertuğrul Kürkçü için, "orak ve çekiç başa iş de açıyormuş" demişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız