AKP’li Düzce Belediyesi, temeli atıldığında adı “Roman Kültür Evi” olan merkezin ismini “Süleyman Soylu Kültür Merkezi” olarak değiştirdi. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, "Sayın Bakanımız kabul etmedi ama buranın adını Roman kardeşlerimiz de istediği için Süleyman Soylu Kültür Evi yaptık. İsmi Roman kardeşlerimiz verdi’’ dedi.

AKP’li belediyeden Süleyman Soylu adına Kültür Merkezi
Fotoğraf: Sözcü Gazetesi

AKP’li Düzce Belediyesi, Ağa Mahallesi’nde temelini attığı kültür merkezine eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun adını verecek.

Belediye, ‘Süleyman Soylu Kültür Merkezi’ için 3 milyon 689 bin lira harcayacak. Soylu’nun bakan olduğu dönemde de bu merkez için 4 milyon lira ödenek çıkarılmıştı.

Böylelikle merkezin maliyeti 8 milyon liraya yaklaşacak. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, temeli atıldığında adı “Roman Kültür Evi” olan merkezin isminin “Süleyman Soylu Kültür Merkezi’” olarak değiştirileceğini açıkladı.

Sözcü’de yer alan habere göre, Başkan Faruk Özlü, Soylu’nun bakanlık döneminde kültür evinin yapımı için 4 Milyon TL ödenek gönderdiğini belirtti, “Bizim de şükran borçlu olduğumuz kardeşlerimiz, büyüklerimiz var. Sayın Bakanımız kabul etmedi ama buranın adını Roman kardeşlerimiz de istediği için Süleyman Soylu Kültür Evi yaptık. İsmi Roman kardeşlerimiz verdi’’ dedi.