birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 28.05.2020 22:42

Akrabalarıyla bayramlaşmaya gidip 18 kişiye koronavirüs bulaştırmıştı: Yaşadığı mahalle karantinaya alındı

Diyarbakır’da, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edip akrabalarıyla bayramlaşmaya giden bir şahıs, 18 kişiye virüs bulaştırdı. Mahalle karantinaya alındı

Akrabalarıyla bayramlaşmaya gidip 18 kişiye koronavirüs bulaştırmıştı: Yaşadığı mahalle karantinaya alındı

Diyarbakır'da, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edip akrabalarıyla bayramlaşmaya giden bir Covid-19 hastasının 18 kişiye virüs bulaştırdığı tespit edildi. Temaslı kişilerin yaşadığı mahalle, karantinaya alındı, filyasyon ekibi ise çalışmalarını sürdürüyor.

Ramazan Bayramı'nın ilk günü, Kayapınar ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesi'nde akrabalarıyla bayramlaşmaya giden bir kişi aynı günün akşamı öksürük ve yüksek ateş şikayetleriyle Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü ve o kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı.

Bunun üzerine filyasyon ekibi, hastanın temas ettiği kişilere de test uyguladı. Testlerin sonucunda 18 kişide Koronavirüs tespit edildi.

Kayapınar İlçesi Hıfzıssıhha Kurulu, yapılan değerlendirme sonrası mahallenin karantinaya alınmasını kararlaştırdı. Mahalleye giden yollar, kapatılırken girişlerine uyarı tabelaları konuldu.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız