birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 19.04.2021 13:54

Aksaray'da yardım yapılacağı söylentisi 300 metre kuyruğa neden oldu

Aksaray'da Kızılay binası önünde yardım dağıtılacağı söylentisi kalabalık bir kuyruğa neden oldu. Çoğunluğu kadınlardan oluşan kalabalık, yaklaşık 300 metreyi bulan sırada bekledi.

Aksaray'da yardım yapılacağı söylentisi 300 metre kuyruğa neden oldu

Aksaray'da yardım dağıtılacağı söylentisi Kızılay binası önünde uzun kuyruğa neden oldu. Kızılay yetkilileri, henüz dağıtım olmadığını olursa da pandemi nedeniyle yardım alacak kişilerin adreslerine teslim edileceğini açıklayarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

DHA'da yer alan habere göre, Kızılay Aksaray Şubesi önünde sabah erken saatlerde toplanan, çoğunluğu kadınlardan oluşan kabalalık, geçmiş ramazanlarda olduğu gibi bu yıl da yardım dağıtılacağı söylentisiyle beklemeye başladı. Kalabalık, yaklaşık 300 metreyi bulan sırada beklemeye başladı.

Kalabalığı gören yetkililer, şu anda herhangi bir dağıtım olmadığını, olması halinde pandemi nedeniyle yardım alacak kişilerin adreslerine teslim edileceğini açıkladı. Açıklamaya rağmen bina önünde ayrılmayan kalabalık, polisin megafonla yardım yapılmayacağı yönündeki anonsu sonrası dağıldı.

URFA'DA PATATES DAĞITIMI İZDİHAM YARATMIŞTI

Urfa'nın Eyyubiye ilçesinde dün yapılan patates dağıtımında izdiham yaşanmıştı. Bazı yurttaşların yere düşen patatesleri toplamaya çalıştığı görülmüştü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol