birgün

16° AZ BULUTLU

GÜNCEL 27.09.2021 20:49

Akşener'den Erdoğan'a "sözde öğrenci" yanıtı: Sayın Erdoğan ile haftanın teröristi programına hoş geldiniz

Barınamayan öğrencileri hedef alan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İYİ Parti lideri Meral Akşener'den yanıt geldi.

Akşener'den Erdoğan'a "sözde öğrenci" yanıtı: Sayın Erdoğan ile haftanın teröristi programına hoş geldiniz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda yaşadıkları barınma sorununa dikkat çekmek için parklarda yatan üniversite öğrencilerini hedef alan Erdoğan'a yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda, yaşadıkları barınma sorununa dikkat çekmek için parklarda yatan üniversite öğrencilerini hedef almış, öğrencilere 'sözde öğrenci' demişti.

Ülkede yurt sorunu olmadığını söyleyen Erdoğan, ''Son zamanlarda bazı park, bahçe buralardaki bankların üzerinde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok. Gezi Parkı olayı neyse bir başka versiyonudur'' ifadelerini kullanmıştı.

AKŞENER'DEN YANIT

Erdoğan'ın açıklamalarından dakikalar sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan'ın sözlerine yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından Erdoğan açıklamalarına ait görüntüleri paylaşan Akşener, ''Sayın Erdoğan ile Haftanın Teröristi programına hoş geldiniz… Kendi öğrencine bakamayacaksın, yurt imkânı sağlayamayacaksın, sosyal devlet olamayacaksın; ama suçlu öğrenci olacak öyle mi?'' diye yazdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol