İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında; Bingöl'de Akşener’i protesto eden bir kişiye yönelik hakaret içerikli ifadeleri nedeniyle tepki çeken Lütfü Türkkan'a ilişkin konuşan Akşener, "Geçtiğimiz cuma AK Parti'nin planlı provokasyonuyla talihsiz bir olay yaşadık. Mal bulmuş mağribi gibi tepinip duruyorlar. Evet Lütfü Bey bir hata yaptı. Karşısında genel başkanına küfür etmiş ahlaksız bir adam da olsa sinirlerine hakim olması gerekirdi" dedi.

Akşener’den Lütfü Türkkan açıklaması: AK Parti'nin provokasyonuyla talihsiz bir olay yaşadık

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerinde Bingöl'de Akşener’i protesto eden bir kişiye yönelik hakaret içerikli ifadeleri tepki çeken ve İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'a ilişkin konuşan Akşener, "Geçtiğimiz cuma AK Parti'nin planlı provokasyonuyla talihsiz bir olay yaşadık. Mal bulmuş mağribi gibi tepinip duruyorlar. Evet Lütfü Bey bir hata yaptı. Karşısında genel başkanına küfür etmiş ahlaksız bir adam da olsa sinirlerine hakim olması gerekirdi. Maalesef olamadı ve hislerine yenik düştü" diye konuştu.

Akşener, şöyle devam etti: "Lütfü Bey bir hata yaptı ancak kendisi yaptığı bir hata karşısında önce çıktı açık yüreklilikle özür diledi sonra da gereğini yapıp grup başkan vekilliği görevinden ayrıldı."

ERDOĞAN'A SESLENDİ: CENGİZ'İN SİLDİĞİN BORÇLARINI TAHSİL ET

Konuşması sırasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski konuşmalarını ve küfür eden AKP'lilerin hatırlatıldığı bir video yayınlayan Akşener, şunları söyledi:

"Ahlak şövalyesi Erdoğan ve arkadaşlarının şehitlerimize olan saygısı, milletimize olan muhabbetti, kadınlara olan hassasiyeti neresinden tutsanız terbiyesizliktir. Ellerinde şehitlerimizin kanı olan teröristleri devletin televizyonuna çıkarıp konuşturanlar bize şehitlerimiz üzerinden ahkam kesemez. Milletimize küfreden Mehmet Cengiz'in aldığı ihaleleri iptal edip, sildiğin borçlarını tahsil et."

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Yarın 10 Kasım. Ortak bir hüznümüzün 83. yıl dönümü. Her köşesi işgal edilmiş bir milletten yepyeni bir Türk milleti çıkaran o büyük iradenin lideri. Bundan 83 yıl önce aramızda ayrıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızdaki ayrık otlarını saymazsak her kesimden, her görüşten herkesin saygıyla, şükranla andığı bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye'nin buluşma noktasıdır. Ahlaksız gayretlere o aziz insanı vakfettiği bu milletin kalbinden silmeyi başaramadılar. Vefatından 83 yıl sonra bile neden bu kadar sevildiğini anlamakta zorlanıyorlar. Elbette şaşırmıyoruz. Önce millet, önce memleket diyemeyenlerin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamaları da mümkün olamaz. Biz kendisinden razıyız. Allah da mavi gözlü bozkurtumuzdan razı olsun. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

O büyük mücadelenin en önemli özelliği neydi biliyor musunuz? Aynı amaç uğruna birlikte çarpan yüreklerdi. Aynı dün olduğu gibi bugün de Türkiye'nin en önemli ihtiyacı budur. O nedenle bizim görevimiz AK Parti iktidarının aksi yöndeki tüm gayretine karşı milletimizin her bir ferdinin yüreğinin bir arada artmasını sağlamaktır. Onlar kavga çıkartmaya çalıştıkça havuz medyasının tuzaklarıyla sinir uçlarımızla oynadıkça biz istediklerinin tam tersini yapıp sakin olmaya mecburuz. Bizim siyasetimizde ayrıştırma ve düşmanlık değil birlik ve kardeşlik vardır. Karşımızda bütün değerleri ayaklar altına almış kirli bir zihniyet var.

'TÜRKKAN HİSLERİNE YENİK DÜŞTÜ'

Geçen hafta bu durumu hatırlatmış ve uyarmıştım. Milletimizin ayağına gitmemizden, vatandaşımıza kulak vermemizden rahatsızlar. Bunu iktidarları için en büyük tehlike olarak görüyorlar. Onun için her tür çirkinliği yapacaklar. Geçtiğimiz cuma AK Parti'nin planlı provokasyonuyla talihsiz bir olay yaşadık. Mal bulmuş mağribi gibi tepinip duruyorlar. Evet Lütfü Bey bir hata yaptı. Karşısında genel başkanına küfür etmiş ahlaksız bir adam da olsa sinirlerine hakim olması gerekirdi. Maalesef olamadı ve hislerine yenik düştü. Bu olay vesilesiyle başta Sayın Erdoğan ve çevresindekiler gönüllerindeki şehit, şehit yakını ve kadın sevgisini keşfetmiş oldu. Mağribilerin başındaki, Kabine toplantısında muhalefetten STK'ye kadar demediğini bırakmadı.

Ben de bazı ilaveler yapayım. Bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk'ün anasına Zübeyde Hanıma genelevde çalışıyor diyenler oldu sarayda kabul edildiler. Bu ülkenin kadınlarına başı açık kadın perdesiz eve benzer ya satılıktır ya kiralık denildi. Elini uzatıp çekil şuradan diyen olmadı .Rize Belediye Başkanı çözüm sürecine ne gerek var her birimiz ikinci bir eş olarak Kürt kadınlarını alalım bu mesele çözülsün dedi, yerinde oturdu kınamaya bile uğramadı. Bu örnekleri defalarca sayı sonsuz sayıda anlatabiliriz. Bunları söylemek bile benim içimi acıtıyor. Ama biraz önce videosunu izlediğiniz ahlak şövalyesi Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının şehitlerimize olan saygısı milletimize olan muhabbeti kadınlara olan hassasiyeti neresinden tutsanız rezillik, saygısızlık, derin bir kirlilikle karşı karşı karşıyayız.

'ŞEHİDE KELLE DİYEN ŞUURSUZLAR BİZE AHKAM KESEMEZ'

Bir hususun altını kalın bir şekilde çizmek istiyorum. Ellerinde şehitlerimizin kanı olan teröristleri devletin televizyonuna çıkarıp konuşturanlar bize şehitlerimiz üzerinden ahkam kesemez. Şehit ailelerine TOKİ'den ev verilsin teklifini elinin tersiyle itenler bize ahkam kesemez. Tam da bu kürsüden şehitlerimizin yakınları konuşulurken ya yını kestirenler bize ahkam kesemez. Şehide kelle diyen şuursuzlar bize ahkam kesemez. Evet Lütfü Türkkan bir hata yaptı ama olgunluk gösterip çıktı açık açık özür diledi, sorumluluğunu aldı.O özrün karşılığı bundan sonraki fasılda hukuktur. Ama hatasını kabul etti. sayın Erdoğan maden o kadar hassassın şimdi sen ve arkadaşların için de aynı sorumluluğu alma vakti .Hesap soran önce kendi hesabını sormayı bilecek. Ahlaklı olmak bunu gerektirir.

'YAVŞAK YAVŞAK KONUŞANLARA PROVOKASYON YAPTIRABİLİRSİNİZ'

İktidarın tüm dümenlerine, provokasyonlarına rağmen İYİ Parti her geçen gün büyüyor. Millet bizi çağırıyor. Milletimizi dinliyor dertlerine çözümler üretiyoruz. Her dükkanın içinde A Haber'inize provokasyon yaptırabilirsiniz. Her dükkanın kapısında porno sitesi gezenlere, oralarda yavşak yavşak konuşanlara, yazı yazanlara provokasyon yaptırabilirsiniz. Yaptırın kardeşim. Sizden korkan sizin gibi olsun. Biz gezmeye, milletimizi dinlemeye devam edeceğiz."