birgün

7° AÇIK

SİYASET 04.03.2021 13:30

Akşener'den Ümit Özdağ açıklaması: Milletimiz herkesi tartacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ümit Özdağ'ın partiden istifa etmesine ilişkin, "Milletimiz herkesi tartacak. Temel hakem millettir. Hep birlikte göreceğiz. Hayatta başarılar diliyorum" dedi.

Akşener'den Ümit Özdağ açıklaması: Milletimiz herkesi tartacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ümit Özdağ'ın partiden istifa etmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Kendisine siyasi hayatında başarılar diliyorum" diyen Akşener, "Bu an itibarıyla yollar ayrılmış olduğu için, prensibimdir benim, ayrı bir yol tutan hiçbir siyasi peşinen suçlamak, ona hakaret etmek gibi bir tavrım bugüne kadar olmadı. Bizden ayrılmış milletvekilleri dahil olmak üzere" dedi.

Akşener, açıklamasında, "Dolayısıyla şimdi milletin huzuruna çıkıp, milletimiz herkesi tartacak. Temel hakem millettir. Hep birlikte göreceğiz. Hayatta başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Ümit Özdağ, ihraç edildikten sonra mahkeme kararıyla döndüğü İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurmuştu.

Özdağ, istifa açıklamasında "Siyasi omurgasızlarla, HDP'yle masaya oturanlarla, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkanlarla, Türk gençlerini aldatanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. Kurucusu olduğum İYİ Parti'den istifa ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol