Isparta'da seçmene seslenen İYİ Parti lideri Akşener, İçişleri Bakanı Soylu'nun "LGBT+Q diyorlar ya onun içerisinde hayvanla insanın evlenmesi de var" sözlerini anımsatarak "Tüm psikiyatristleri muayeneye davet ediyorum" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
Akşener, Soylu'nun sözlerini anımsattı: Psikiyatristleri muayeneye davet ediyorum
Fotoğraf: AA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Isparta'da açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına İçişleri bakanı Süleyman Soylu'nun "Benim ülkemde erkekle erkeğin, kadınla kadının evlenmesini istemiyorum arkadaş. Hani LGBT+Q diyorlar ya onun içerisinde hayvanla insanın evlenmesi de var" sözlerini anımsatarak başlayan Akşener, "Tüm psikiyatristleri bunları muayeneye davet ediyorum" dedi. 

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın, "Bu seçim işgalcilerle, İstiklal Harbi verenler arasında yapılan bir seçim" ifadesine tepki gösteren Akşener, "14 Mayıs akşamı seçimi kazanırsak işgalciymişiz. Bu ülkenin has evlatları nereden işgalci oluyormuşuz. Kendinize gelin" şeklinde konuştu.

Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine de değinen Akşener, "Sinan Ateş'i katledenleri 15 Mayıs sabahı bulacağız" ifadelerini kullandı. 

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Seçimler seçmen iradesinin şekillendiği bir bayramdır. Bizi yönetenlere bakarsak cenge gidiyoruz. Biz cevabı sandıkta verelim.

İktidara gelirsek erkeklerle hayvanların evliliği yasal olacakmış. Psikiyatristleri bunları muayeneye davet ediyorum. Bunlar birer hezeyan ve ruh hastalığıdır.

14 Mayıs akşamı seçimi kazanırsak işgalciymişiz. Bu ülkenin has evlatları nereden işgalci oluyormuşuz. Kendinize gelin. 

Yalancının dibisiniz. Bize kalkıp dindarlık taslıyorsunuz.

"14 MAYIS AKŞAMI KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI OLACAK"

Bir yüzükle başlattığınız siyasi hayatınız gemiciklerle sürüyor. Amerika'da gökdelenler yaptıysan haramdır kardeşim haram. Biz bunlara bakmayacağız. 14 Mayıs akşamı helal oylarınızla İYİ Parti birinci parti, Kılıçdaroğlu da 13. cumhurbaşkanımız olacak inşallah.

Sinan Ateş'i katledenleri 15 Mayıs sabahı bulacağız. Bütün bunlarla şuculuk buculuk üzerinden Sinan Ateş'in katlini unutturmak istiyorlar. Dertlerinizi unutturmak istiyorlar. Enteresan bir durum. Bana Diyarbakır'ın orta yerinde aynı adamlar faili meçhul diyorlar, Isparta'ya gelince PKK'lı diyorlar. Ya faili meçhulcusündür ya PKK'lısındır. Ben ikisi de değilim.

Ben Recep Bey'in devrinde bir kadının uğrayabileceği en ağır iftiralara, hakaretlere uğradım.

Ben sizin için mücadele etmeye devam edeceğim. Bana güç verin. Bu saygısızlık erkeklerle, iftiracı adamlarla mücadele etmek için bana güç verin. Kadınların oylarını istiyorum. Gençlerin oylarını istiyorum. Bir oy Kemal'e bir oy Meral'e istiyorum.

Recep Bey'in sağ elinde Hizbullah var. Bir terör örgütü. Gaffar Okan'ın katillerinin olduğu terör örgütü. Sol elinde PKK var. Kandil var, Apo var. Apo ile akraba olmuş bunlar."