birgün

16° AÇIK

Akşener, Uşak'ta: 11 maaş alanlar var, oylarınızla cezalandırın bunları

Uşak'ta esnaf ziyaretinde bulunan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, yurttaşlara seslendi. Akşener, "Sen çoluğunu çocuğunu okutamazken 11 maaş alanlar var. Oylarınızla cezalandırın bunları" ifadelerini kullandı.

SİYASET 28.12.2021 17:15
Akşener, Uşak'ta: 11 maaş alanlar var, oylarınızla cezalandırın bunları
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak kent merkeziyle Eşme ve Banaz ilçelerinde esnaf ziyaretleri yaptı.

Eşme ilçesi Şehit Alibey Mahallesi ve Vakkas Ferit Caddesi'nde iş yerlerine girerek esnaf ve yurttaşlarla sohbet eden Akşener, daha sonra kent merkezine geçti. Burada partililerin karşıladığı Akşener, İsmet Paşa Caddesi'nde esnaf ziyareti yaptı.

Banaz ilçesindeki İnönü Caddesi'nde de ziyaretlerini sürdüren Akşener, partisinin ilçe başkanlığı önünde konuşma yaptı. Kutuplaştırıcı siyaset üzerinden oy devşirmeye çalışan zihniyete karşı mücadele verdiğini, 2 yıldır ilçe ilçe esnafı ziyaret ettiğini anlatan Akşener, ülkede artık gerçek dertlerin konuşulacağı bir ortamın sağlanmasını istediğini ifade etti.

Esnaf ziyaretlerinde not aldığı sorunları ve çözüm önerilerini soru önergeleri ve kanun teklifleriyle gündeme getirdiğini aktaran Akşener, salgın ve ardından yaşanan kur hareketliliği sonrası esnafın önemli sıkıntılar yaşadığını belirtti.

Akşener, şunları kaydetti:

"Oylarınızı şucu bucu diye vermemelisiniz. Bu harami düzeni el ele vererek helal oylarınızla sandıkta demokrasiyle birlikte değiştirmeliyiz. Siz asilsiniz, siz asılsınız. Müşteriye bağıramazsın, velinimettir. Siyasetçi de seçmenine nasıl davranacağını iyi bilmelidir. Sizler de siyasetçinin velinimetisiniz. Aksi taktirde çırak çıkıyorsunuz. Onlar da itibardan tasarruf yapmıyor. Söylemeye çalıştığım şey şu, eğer bir siyasetçi vatandaşını nankör görüyorsa orada bir problem vardır, kolay oy almaya alışmış demektir. Sen çoluğunu çocuğunu okutamazken 11 maaş alanlar var. Oylarınızla cezalandırın bunları."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol