birgün

11° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 16.11.2020 13:22

Albayrak cephesi Katar iddialarını önce yalanladı, sonra vazgeçti

Berat Albayrak’ın danışmanı Medet Nebi Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Albayrak'ın Katar'a ekonomi danışmanı olacağı iddialarını yanıtladı.

Albayrak cephesi Katar iddialarını önce yalanladı, sonra vazgeçti

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak’ın danışmanı Medet Nebi Yanık, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir mesaj paylaştı.

İMChaber isimli bir Twitter hesabından, “El Cezire: ‘Berat Albayrak Temim bin Hamad'ın isteği üzerine Katar Devletine (ekonomi) danışmanı olarak atandı.’ Ayrıca Albayrak'ın, önümüzdeki yılın başında Katar Emiri’nin ekonomik danışmanı olarak Amiri Divanı’nda 200.000 $ ‘a kadar aylık maaşla çalışacağı, http://turkiye24.net adlı internet haber sitesinde iddia edildi” şeklinde tweet atıldı.

Albayrak’ın danışmanı Yanık da bu tweeti paylaşarak, “Bi bitmediniz ya. İtin, uğursuzun, hainin, düşmanın canını öyle yakmışız ki sağlık sorunları yüzünden görevlerimizden affımızı istemiş olsak bile yalan habere devam ediyorsunuz. Ne diyelim Elhamdülillah!!” ifadelerini kullandı. Tweetin kısa süre sonra da silindiği görüldü.

Albayrak’ın danışmanı Yanık’ın mesajı ve o tweetler:

albayrak-cephesi-katar-iddialarini-once-yalanladi-sonra-vazgecti-805580-1.albayrak-cephesi-katar-iddialarini-once-yalanladi-sonra-vazgecti-805581-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol